Zamknij

Spektakularne zjawisko w górach. Nagranie z "Tatrzańską Niagarą" podbija sieć [WIDEO]

11.10.2021 11:43
Tatry, chmury
fot. Shutterstock

Turyści, którzy w miniony weekend wybrali się w Tatry, mogli być świadkami spektakularnego zjawiska. Chmury efektownie przelewały się przez szczyty, tworząc niesamowity podniebny spektakl. Internauci nie kryją swojego zachwytu. 

Tatry to jedne z najpopularniejszych i najbardziej zachwycających gór w Polsce. Co roku miejsce to odwiedzają tysiące turystów, pragnących zażyć trochę aktywności na świeżym powietrzu i podziwiać spektakularne widoki. 

Jednym z takich widoków podzielił się ostatnio serwis Tatromaniak. Na facebookowym profilu pojawiło się widowiskowe nagranie z gór.

"Niagara" w Tatrach. Niezwykłe zjawisko w górach [WIDEO]

Autorem wideo z Niżnych Rysów jest Jakub Włodek. Na nagraniu, zatytułowanym "Tatrzańska Niagara", uchwycił moment, w którym chmury przelewają się między graniami. Wyglądało to zupełnie jak wodospad. Z relacji turystów wynika, że taki widok można było oglądać z wyższych partii Tatr. 

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy zachwyconych internautów. Część osób napisała, że miała okazję podziwiać ten niesamowity spektakl w Tatrach. Inni przyznali, że ich marzeniem jest zobaczyć coś takiego na żywo. 

Widzieliśmy na własne oczy. Piękne zjawisko!

 

I za to między innymi kocham Tatry.

 

Cudowny spektakl. Chciałoby się tam być.

 

Woow, robi wrażenie!

Choć takie widoki w Tatrach zachwycają, warto pamiętać, że takie zjawisko w górach powstaje na skutek halnego, przed którym ostatnio ostrzegały władze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wiatr może utrudniać poruszanie się, zwłaszcza powyżej górnej granicy lasu. Stanowi też duże zagrożenie dla wędrowców, bo na szlaki mogą spadać gałęzie, a nawet całe drzewa. IMGW prognozował, że podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkość powyżej 100 km/h.

Źródło: Tatromaniak