Zamknij

Te kraje będą dopłacać do wakacji. Zaskakujące pomysły na przyciągnięcie turystów

Nina Czochara
01.06.2020 11:31
Bułgaria
fot. Shutterstock

Popularne turystycznie kierunki, jak np. Bułgaria, Sycylia czy Meksyk, już mają pomysł na to, w jaki sposób przyciągnąć turystów po zakończeniu kryzysu związanego z pandemią. Władze państw kuszą zagranicznych gości rozmaitymi dopłatami do wakacyjnego wypoczynku. 

Branża turystyczna mocno ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Właśnie dlatego wiele państw utrzymujących się głównie z turystyki walczy o to, aby na ten sezon wakacyjny przyciągnąć jak najwięcej zagranicznych gości i możliwie szybko wyjść z gigantycznego kryzysu. W jaki sposób władze popularnych krajów kuszą turystów?

Sycylia opłaci koszty biletu i noclegu

Ciekawy pomysł mają władze Sycylii. Chcą współfinansować wakacje tym osobom, które odwiedzą wyspę. Za wykupienie trzech nocy w hotelu, oferują jedną noc gratis. Co więcej, opłacą turystom koszt biletu lotniczego, a nawet bilety wstępu do niektórych turystycznych atrakcji - m.in. muzeów oraz wykopalisk archeologicznych 

Rząd wyspy ma do rozdania łącznie 50 mln euro. Szczegóły akcji i specjalne vouchery zostaną udostępnione w najbliższym czasie na oficjalnej stronie turystycznej wyspy – Visit Sicily. 

Zobacz także

Cypr zapłaci za wakacje, jeśli zachorujesz

Cypr chce przyciągnąć turystów w bardzo nietypowy sposób. Władze wyspy zadeklarowały, że pokryją koszty zakwaterowania, wyżywienia i leczenia tych osób, które... zachorują na COVID-19 podczas wakacji na Cyprze. Dopłata do wyjazdu będzie obejmowała również rodziny osób zarażonych. Turyści będą musieli zapłacić jedynie za przejazd na lotnisko i lot powrotny do domu. 

Władze poinformowały też o wprowadzeniu surowych procedur sanitarnych na "wyspie Afrodyty". Pasażerowie przybywający na Cypr będą musieli okazać negatywny wynik testu na obecność wirusa przed wejściem na pokład samolotu. Personel hoteli będzie zobowiązany do noszenia maseczek, a pokoje będą dezynfekowane po każdym turnusie. W restauracjach, barach, kawiarniach i pubach stoły będą znajdować się w odległości co najmniej dwóch metrów od siebie. 

Bułgaria bez opłat za wstęp na plażę

Bułgaria od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród Polaków. W jaki sposób kraj ten chce przyciągnąć zagranicznych gości? Na razie władze kraju podały, że część do tej pory płatnych plaż nad Morzem Czarnym zostanie udostępniona za darmo. Bez opłat będzie można również skorzystać z leżaków, parasoli i stołów. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną zniesione w Bułgarii 14 czerwca.

Meksyk: dwa noclegi gratis

Egzotyczne kierunki również bardzo mocno ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa. Władze popularnego kurortu w Meksyku - Cancun - mają ciekawy pomysł na przyciągnięcie zagranicznych gości. Za wykupienie dwóch noclegów w hotelu w regionie Cancun, dwa kolejne dostaje się gratis. Zupełnie za darmo otrzymuje się również fantastyczne widoki, niebiańskie plaże i krystalicznie czyste wody Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. 

Japonia pokryje koszty biletu lotniczego

Jak Japonia kusi turystów? Władze są gotowe pokrywać koszty biletów lotniczych do Kraju Kwitnącej Wiśni. Rządowy pakiet zostanie uruchomiony już w lipcu. Szczegóły tego projektu mają zostać udostępnione w najbliższym czasie. 

ZOBACZ TAKŻE: 

• Wakacje 2020. Które kraje otworzą granice? Te kierunki szykują się do sezonu

• Korytarze dla turystów. Które kraje je wprowadzą i jak zmienią się podróże?

Źródło: PAP, RadioZET

___

RadioZET.pl/NC