Zamknij

Te miejsca będą hitami przyszłego roku? Na liście Lonely Planet jest miasto z Polski

Redakcja
25.10.2018 10:10
Łódź
fot. Shutterstock

Lonely Planet, wydawca popularnych przewodników, opublikował swój coroczny ranking "Best in Travel". Zestawienie dzieli się na wiele kategorii. W jeden z nich - na miejsca nieodkryte, które mogą stać się hitami przyszłego roku - pojawiło się Polskie miasto. Tym razem nie jest to Warszawa, Kraków czy Gdańsk, ale... Łódź. 

Ranking "Best in Travel" obejmuje miejsca, które według Lonely Planet, warto odwiedzić w kolejnym sezonie. Zestawienie dzieli się na kilka kategorii, są m.in. najlepsze kraje, regiony, miasta i tzw. najlepsza wartość (Best Value). Na ostatniej z kategorii znalazły się kierunki, które - według autorów serii przewodników - pozostają wciąż nieodkryte przez turystów, a mogą stać się bardzo popularne. Co więcej, pod względem kosztów, są kierunkami budżetowymi, na każdą kieszeń.

Łódź wyróżniona wśród polskich miast

W kategorii kierunków, które mogą spodziewać się "inwazji turystów" pojawiła się Łódź. Stolica województwa łódzkiego uplasowała się na drugim miejscu rankingu. Wyprzedziła ją tylko Dolina Nilu w południowym Egipcie. Twórcy przewodników docenili Łódź za to, jak szybko się rozwija - "dawne tereny fabryczne zmieniają się w centra kulturalne, handlowe czy rozrywkowe". 

Lonely Planet zwróciło uwagę m.in. na kompleks kulturalno-edukacyjny EC1, którego częścią są m.in. Centrum Nauki i Techniki, nowoczesne planetarium, działającą już kilka lat Manufakturę czy nowoczesny dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, który został nazywany "dziełem sztuki z pociągami".

Zobacz także

Jak prezentuje się pełny ranking w tej kategorii? Oto 10 miejsc, które zostały wyróżnione przez Lonely Planet. 

1. Dolina Nilu, Egipt
2. Łódź, Polska
3. Park Narodowy Great Smoky Mountains, USA
4. Malediwy
5. Houston, USA
6. Argentyna
7. Bangladesz
8. Albania
9. Ekwador
10. Słowenia

Zobacz także

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC