Zamknij

Te plaże są najpiękniejsze na świecie! Zobacz tegoroczny ranking portalu TripAdvisor

Redakcja
26.02.2018 13:08
Najpiękniejsze plaże świata 2018
fot. ---

Gdzie znajdziemy najpiękniejsze plaże? W niemal każdym zakątku świata. Zobacz ranking najlepszych plaż na świecie w 2018 roku według użytkowników portalu TripAdvisor. Już same zdjęcia robią ogromne wrażenie. 

W rankingu Travelers' Choice Top Beaches portalu turystycznego TripAdvisor znajdziemy aż 25 plaż z całego świata – od białych niczym mąka plaż na Karaibach, po złociste piaski w Europie. Każde z tych miejsc jest niesamowite, każde warte zobaczenia.

Plaża Grace Bay - królowa może być tylko jedna

Numerem jeden wśród najpiękniejszych plaż świata jest zdaniem internautów plaża Grace Bay na wyspie Providenciales, w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim. Politycznie wyspa przynależy do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos.

Grace Bay
fot. Fotolia

Dlaczego właśnie Grace Bay? Jak komentują sami internauci: „Raj! To jedna z najpiękniejszych plaż na świecie”, „Najlepsze miejsce. Kolor wody po prostu zapiera dech w piersiach”, „Światowej klasy plaża. Znajdziesz tu piasek niczym cukier puder i niesamowite, turkusowe wody”. Chyba nie trzeba nic dodawać.

Najlepsze plaże z różnych zakątków świata

Na drugim miejscu tegorocznego zestawienia TripAdvisor znalazła się Baia do Sancho – plaża położona na archipelagu Fernando de Noronha w Brazylii. Miejsce jest tak wyjątkowe, że zostało wpisane na listę UNESCO.

Trzecią pozycję w rankingu zajmuje plaża Varadero na Kubie. Co przyciąga do tego miejsca? Niemal 20-kilometrów jasnego piasku i wspaniałe Morze Karaibskie. W okolicach Varadero znajdziecie bardzo dobre miejsca do nurkowania.

Plaża w Varadero
fot. Fotolia

Na czwartym miejscu pojawiła się rajska Eagle Beach na wyspie Aruba. Miejsce to słynie z drobnego piasku, lazurowej wody i doskonałych warunków do pływania. "Raj na ziemi" – tak mówią niektórzy o tej plaży.

Piątą pozycję w zestawieniu zajmuje plaża Seven Mile Beach na karaibskiej wyspie Wielki Kajman. Plaża jest tak naprawdę symbolem tego miejsca - zajmuje łącznie ponad 10-kilometrów pokrytych jasnym piaskiem i zacienionych palmami.

Najpiękniejsze plaże… z Europy

Wśród zestawienia portalu TripAdvior znalazło się zaledwie 6 plaż z Europy. Wysokie, bo 6. miejsce, zajęła Playa de La Concha (Plaża Muszli) w hiszpańskim San Sebastian. Plaża rozciąga się na długości ok. 1,5 km i zachęca miękkim, jasnym piaskiem. Dużym atutem tego miejsca są również wspaniałe widoki na wysepkę Santa Clara.

Playa de La Concha
fot. Fotolia

Wśród europejskich perełek-plaż znalazły się również: Elafonissi w Grecji (z charakterystyczną, płytką laguną łączącą ją z Kretą), Falésia w Portugalii, Fig Tree Bay na Cyprze, plaża Bournemouth w Wielkiej Brytanii oraz Spiaggia dei Conigli na Sycylii.

Pełny ranking najpiękniejszych plaż 2018 roku wg TripAdvisor:

1. Grace Bay, Turks and Caicos
2. Baia do Sancho, Brazylia
3. Varadero, Kuba
4. Eagle Beach, Aruba
5. Seven Mile Beach, Wielki Kajman
6. La Concha Beach, Hiszpania
7. Clearwater Beach, Floryda
8. Seven Mile Beach, Jamajka
9. Bavaro Beach, Dominikana
10. Playa Norte, Isla Mujeres
11. Elafonissi Beach, Grecja
12. Falésia Beach, Portugalia
13. Fig Tree Bay, Cypr
14. Bournemouth Beach, Wielka Brytania
15. Anse Lazio, Seszele
16. Manly Beach, Australia
17. Santa Monica State Beach, Wyspa Zielonego Przylądka
18. Agonda Beach, Indie
19. Kleopatra Beach, Turcja
20. Tortuga Bay, Wyspy Galapagos
21. Spiaggia dei Conigli, Sycylia
22. Sharm El Luli, Egipt
23. Nungwi Beach, Tanzania
24. Punta Uva Beach, Kostaryka
25. White Beach, Malay

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Źródło: tripadvisor.com

___

RadioZET.pl/NC