Zamknij

To najpiękniejsza góra na świecie. Ma kolory tęczy

20.12.2020 13:50
Tęczowa Góra w Peru
fot. Shutterstock

Wygląda jak malowana, a istnieje naprawdę. Oto Vinicunca, która nie bez powodu nazywana jest Tęczową Górą. Tą peruwiańską perełkę trzeba zobaczyć na własne oczy.

Patrząc na niektóre "dzieła" natury, trudno uwierzyć, że istnieją naprawdę. Tak właśnie jest z tą górą, która przez wielu nazywana jest najpiękniejszą górą na świecie.

Nie jest najwyższa, nietrudno się na nią dostać - choć wymaga to wcześniejszego przygotowania. Ale jej wygląd jest absolutnie niezwykły i zachwycający. Poznajcie Tęczową Górę w Peru, którą od pewnego czasu oglądają rocznie tysiące turystów.

Tęczowa Góra w Peru - najpiękniejsza góra świata

Tęczowa Góra to jeden ze szczytów peruwiańskich Andów. Góra ta ma wysokość 5200 m n.p.m. i leży w regionie miasta Cuzco, skąd zresztą regularnie odbywają się do niej wędrówki.

Vinicunca lub Tęczowa Góra uzyskała swoją nazwę za sprawą tego, że ma ona kolory tęczy. Kiedy spojrzymy na jej zdjęcia, trudno uwierzyć, że to nie sprawka dobrego grafika. Ale to miejsce istnieje naprawdę i ze względu na niezwykły wygląd stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Peru.

Góra siedmiu kolorów powstała jednak całkowicie naturalnie - to nietypowe ubarwienie jest wynikiem warstwowego układania się minerałów na zupełnie płaskim terenie przez miliony lat. Podczas późniejszych ruchów tektonicznych tak ubarwiony teren się wypiętrzył i powstała najpiękniejsza góra na świecie.

Chcielibyście odwiedzić to miejsce? Wycieczkę na Tęczową Górę warto włączyć w swoje plany podróży po Peru. Ten egzotyczny kraj w Ameryce Południowej ma naprawdę wiele do zaoferowania. Jest tu w końcu Macu Picchu, jezioro Titicaca, malownicze Cuzco czy pięknie położona stolica kraju Lima. Podejście na samą słynną górę zajmuje mniej więcej 6-7 godzin, ale widoki rekompensują wysiłek. W dodatku po drodze można spotkać alpaki i wikunie. Sami zobaczcie, jak prezentuje się ten bajkowy punkt.