Zamknij

Ten hotel płaci gościom za pobyt 12 tys. zł... Goście mogą przypłacić własnym zdrowiem

Redakcja
13.06.2018 11:44
Pokój hotelowy
fot. Fotolia

Hotelu Influenza (Hotel Grypa) – tak nazywa się luksusowy obiekt będący częścią jednostki badań klinicznych Saint Louis University. Za pobyt w tym miejscu nie trzeba płacić... sam hotel jest w stanie dopłacić gościom nawet 12 tys. złotych. Haczyk? Goście hotelowi muszą wyrazić zgodę na przeprowadzanie na nich eksperymentów naukowych. 

Hotel należy do uniwersyteckiego Centrum Rozwoju Szczepień. Obiekt utworzono po to, by zapewnić ochotnikom wszelkie wygody... podczas gdy ci zgodzą się na przeprowadzane na nich np. testy szczepionek. 

Luksus i 12 tys. zł. za zgodę na eksperymenty naukowe?

Hotel Influenza powstał na uniwersytecie w amerykańskim Saint Louis. W obiekcie może przebywać łącznie 24 gości-ochotników. Hotel zapewnia gościom wszelkie wygody. Poza stołówką i siłownią obiekt oferuje pokoje w stylu hotelowym, które są wyposażone w prywatne łazienki, telewizory i internet. Do tego zagwarantowane są trzy posiłki dziennie i komfortowa wspólna sala z wygodnymi fotelami. 

Co więcej, za pobyt w tym hotelu nie tylko nie trzeba płacić, ale wręcz… sam obiekt jest w stanie dopłacić. Chętni mogą otrzymać 3,5 tys. dolarów, czyli 12,6 tys. złotych. Ceną dla gości może być jednak... ich własne zdrowie.

Zobacz także

„Hotel Grypa”: kwarantanna i testy szczepionek

Podczas pobytu w tym miejscu naukowcy podają chętnym gościom eksperymentalne szczepionki przeciwko grypie, zanim celowo zainfekują ich jednym lub większą liczbą szczepów wirusa, aby sprawdzić, czy zachorują.

Oznacza to, że… chętni do zamieszkania w hotelu mogą poważnie zachorować, ale wcale nie muszą, jeśli testowane szczepionki okażą się skuteczne. Jeśli jednak sprawdzi się gorszy scenariusz, na miejscu będzie na nich czekała całodobowa opieka medyczna, która postara się jak najszybciej wyleczyć testujących. 

Ile potrwa pobyt? Jeśli chętnych do zamieszkania w hotelu faktycznie „rozłoży” grypa, będą musieli pozostać na miejscu aż do całkowitego wyleczenia. W takim przypadku przeciętny czas pobytu wynosi ok. 10 dni.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Szczepienia dobrowolne, a nie obowiązkowe? Projekt antyszczepionkowców 

• Wkrótce wakacje! Sanepid podaje, na co uważać!

Źródło: fakt.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC