Zamknij

Ten niezwykły park ozdobiono 7 milionami lampek! Efekt jest niesamowity

Redakcja
03.01.2018 13:19
Ten niezwykły park ozdobiono 7 milionami lampek! Efekt jest niesamowity
fot. Flickr

Imponujący spektakl świetlny można podziwiać w Parku Nabana no Sato w Japonii. Ozdobiony milionami żarówek ogród botaniczny przyciąga turystów z całego świata. Zdjęcia są naprawdę piękne!

Nabana no Sato znajduje się w Japoinii i jest częścią kurortu Nagashima Onsen. Największą atrakcją parku, przyciągającą rzesze turystów, jest 100-metrowy Tunel Świetlny. Widoki są przepiękne!

Przez większą część roku miejsce to słynie z kwiecistych ogrodów. Zimą zamienia się w magiczną krainę podświetloną 7 milionami lampek. Są one zasilane energią pochodzącą z paneli słonecznych. Żarówki mają kształt kwiatów, co tworzy bajeczną atmosferę i imponujące iluminacje. 

Tematem przewodnim zjawiskowego spektaklu była w poprzednich latach natura. W Nabana no Sato stworzono iluminacje przypominające aleje kwitnących wiśni, tęcze oraz górę Fuji ze specjalną platformą widokową.

Część kolorowych iluminacji znajduje się na powierzchni wody oraz na brzegach rzeki, nad którą położony jest cały kurort Nagashima Onsen. Rozciągająca się na długości 120 metrów instalacja jest najdłuższą tego typu konstrukcją w Japonii. Efekt? Niesamowity!

___

RadioZET.pl/NC