Zamknij

Tłumy turystów w Chinach. Popularne atrakcje znów oblegane

07.10.2020 14:57
Mur chiński oblegany przez turyści
fot. Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Władze Chin utrzymują, że udało im się wygrać walkę z pandemią. Większość atrakcji została ponownie otwartych, a turyści tłumnie ruszyli na zwiedzanie. Opublikowane w sieci zdjęcia pokazują, że zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni, zapomnieli już o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniu, jakie niesie COVID-19.

W Chinach od 1 października – z okazji Święta Narodowego Chińskiej Republiki Ludowej – trwa "złoty tydzień".Mieszkańcy mają łącznie 8 dni wolnego i stąd wzmożony ruch na dworcach i lotniskach. Ale nie tylko. W ostatnich dniach prawdziwe oblężenie turystyczne przeżywały popularne atrakcje. 

Chiny. Tłum turystów w popularnych miejscach

Do sieci trafiły zdjęcia pokazujące oblężone przez turystów popularne atrakcje, w tym Wielki Mur Chiński oraz Disneyland w Szanghaju. Spora część osób nie pamiętała o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Trudno mówić też w przypadku tak zatłoczonych miejsc o zachowaniu dystansu społecznego.

Tłumy mieszkańców i turystów pojawiły się również na ulicach miasta. W przypadku poniższych zdjęć również można odnieść wrażenie, że w Chinach zapomnieli już o podstawowych zasadach reżimu sanitarnego.

Tłumy w Wuhan. Chiny obchodzą "złoty tydzień"

W minionym tygodniu polska vlogerka, Weronika Truszczyńska, podzieliła się krótkim wideo z dworca w Wuhan. Na filmiku nakręconym wewnątrz budynku dworca kolejowego widać spore tłumy przemieszczających się ludzi.

Tym, co zszokowało jeszcze bardziej, była informacja dotycząca liczby nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W ostatnich dniach na terenie całych Chin zanotowano jedynie kilkanaście nowych zakażeń, co potwierdza, że kraj rzeczywiście bardzo dobrze radzi sobie z pandemią. Przypomnijmy, że w Polsce padł dzisiaj rekord zakażeń – stwierdzono ponad 3000 nowych przypadków koronawirusa. 

Źródło: Onet