Zamknij

Tłumy turystów w Karpaczu. "Kolejka na 6 godzin czekania"

23.07.2020 15:04
Tłumy turystów w Karpaczu
fot. Facebook/Nowiny Karpacz

Sezon wakacyjny jest już w pełni, a najpopularniejsze miejscowości wypoczynkowe odwiedzają tłumy turystów. Tak też jest w przypadku Karpacza, który przeżywa prawdziwe oblężenie. W niektórych miejscach trzeba być przygotowanym na kilka godzin czekania. 

Zdjęcia tłumu turystów w Karpaczu zostały opublikowane na profilu "Nowiny Karpacz". Przyjezdni oblegają zarówno drogę do wejścia na Kopę, jak i deptak w centrum miasta. 

Karpacz oblegany przez turystów

Na udostępnionych w mediach społecznościowych zdjęciach widać, jak turyści stoją w długiej kolejce do kasy, aby kupić bilet i wjechać kolejką na Kopę.

"Uwaga Uwaga! Kolejka do Kasy na Kopę około 6 godzin czekania" – napisano w poście na Facebooku. 

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy oburzonych internautów: 

"Co trzeba mieć w głowie, żeby czekać w takiej kolejce", "Co tam na górze rozdawali"?, "Po to się idzie w góry żeby podreptać po nich. A nie stać w kolejkach kilka godzin!"- czytamy pod postem. Inni wyjaśnili, że w rzeczywistości były to dwie do trzech godzin czekania do kasy.

W komentarzach zwrócono też uwagę na to, że turyści stoją w ciasnych kolejkach i zupełnie nie zachowując dystansu społecznego. Mało kto ma też założoną maseczkę. 

"A gdzie maseczki i dystans społeczny", "Milicja, proszę podjechać tam i kosić 1. za brak maseczek, 2. za niezachowanie odległości", "Wirusa się nie boją" - napisali internauci. 

Ogromne tłumy turystów można było zobaczyć nie tylko przed kasami, ale także w samym centrum Karpacza. Reprezentacyjny deptak miasta był również przepełniony. Tutaj, podobnie jak na poprzednich zdjęciach, można zauważyć, że turyści zupełnie nie przestrzegają zasad społecznego dystansu.

Źródło: Nowiny Karpacz