Zamknij

Tłumy turystów w Tatrach. Na niektórych szlakach utworzyły się kilkugodzinne korki [ZDJĘCIA]

27.09.2021 09:13
Tatry
fot. Shutterstock

W miniony weekend tłumy turystów ruszyły w polskie góry. Na szlakach było tak dużo ludzi, że w niektórych miejscach utworzyły się kolejki do wejścia na szczyt. Cierpliwością musieli się wykazać m.in. wędrujący na Małołączniak. Do sieci trafiły zdjęcia, które pokazują, w jakich "korkach" przyszło im tu stać.

Tego lata polskie góry cieszyły się ogromnym zainteresowaniem turystów. Dawno nie zarejestrowano tutaj tak dużego ruchu na szlakach - zarówno w Tatrach, Karkonoszach, jak i Beskidach czy Bieszczadach. Wygląda na to, że koniec lata nie odstraszył wędrowców, którzy także jesienią zamierzają podbijać kolejne popularne szczyty.

W ubiegły weekend nad wieloma polskimi pasmami dominowała dobra pogoda, która zachęcała do pieszych wędrówek. Nic więc dziwnego, że wiele osób wybrało się w góry. Niektóre miejsca były tak oblegane, że dostanie się w ich rejony, wymagało stania w korkach. Do sieci trafiły zdjęcia pokazujące, co działo się w ostatnich dniach na trasach w Tatrach. Sami zobaczcie.

Tłumy turystów w Tatrach. Na niektórych szlakach utworzyły się kilkugodzinne korki

W poprzedni weekend Tatry i Beskidy przeżywały prawdziwe oblężenie. Na wielu szlakach panowały doskonałe warunki, dlatego też wiele osób ruszyło na podbój szczytów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Beskidy - mnóstwo ludzi wybrało się m.in. na Babią Górę. Równie dużo wędrowców można było spotkać też w Tatrach.

Wiele osób postanowiło w weekend dostać się na Małołączniak, który należy do masywu Czerwonych Wierchów. Wierzchołek znajdujący się na wysokości 2096 m n.p.m. przyciąga zainteresowanie o każdej porze roku, ale wejście na niego w ubiegły weekend było szczególnie trudne. Wszystko dlatego, że najpierw trzeba było wystać w prawie godzinnej kolejce.

Na facebookowej grupie Tatromaniacy pojawiło się sporo zdjęć ukazujących kolejki, jakie tworzyły się na tatrzańskich szlakach. Jedna z takich fotografii przedstawia rządek wędrowców w Kobylarzowym Żlebie, który prowadzi do Małołączniaka.

Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego na bieżąco śledzili ruch w Tatrach, a także sytuację pogodową w tych rejonach. I mimo dobrych weekendowych warunków ostrzegali przed cienką warstwą śniegu zalegającą w wyższych partiach gór.