Zamknij

To będzie najbardziej luksusowy obiekt w Polsce. Wkrótce otwarcie Hotelu Raffles Europejski Warsaw

Redakcja
19.02.2018 16:22
To będzie najbardziej luksusowy obiekt w Polsce. Wkrótce otwarcie Hotelu Raffles Europejski Warsaw
fot. Materiały prasowe

Hotel Raffles Europejski Warsaw zostanie otwarty już za kilka tygodni. Ma być najbardziej luksusowym hotelem w Polsce ze standardem, pięć plus. Obiekt powstał w miejscu dawnego Hotelu Europejskiego. 

Nowy obiekt powstał pod markami Hotelu Europejskiego oraz Raffles Hotels & Resorts. Historia tej drugiej inwestycji sięga końca XIX wieku, kiedy otwarto pierwszy słynny hotel Raffles w Singapurze. Raffles Europejski Warsaw będzie trzecim hotelem tej marki w Europie (po Paryżu oraz Stambule) i dwunastym na świecie.

106 pokojów, spa, cukiernia i palarnia cygar

Hotel Raffles Europejski Warsaw ma posiadać najwyższy standard, pięć plus. Pokoje hotelowe zajmą trzy piętra i 40 procent będzie miało charakter apartamentów. W sumie do dyspozycji gości będzie 106 luksusowych i elegancko wyposażonych pokojów.

Co jeszcze będzie czekać na gości? Spa z basenem, klub fitness, centrum konferencyjne, restauracja, cukiernia, bar i palarnia cygar. Najbardziej wymagający będą mogli skorzystać z hotelowych limuzyn, usług kamerdynera czy konsjerża (osoby organizującej chociażby bilety na najlepsze wydarzenia kulturalne w Warszawie).

Ile zapłacimy za pokój w Hotelu Raffles Europejski Warsaw? Od 1080 do 16280 zł za noc. Najdroższy będzie Apartament Prezydencki o wielkości 300 m2.

Wnętrza hotelu nawiązujące do historii

Przebudową wnętrz zajęła się warszawska pracownia WWAA wraz ze scenografem Teatru Wielkiego – Borysem Kudlicką oraz architektami z biura APA Wojciechowski. We wnętrzach luksusowego obiektu znajdzie się wiele nawiązań do bogatej historii. W całym kompleksie umieszczono około 400 prac współczesnych polskich artystów.

Znajdziemy m.in. mozaikę przedstawiającą „Porwanie Europy" Krystyny Kozłowskiej z 1961 roku. Meble oraz oświetlenie zostały przygotowane na zamówienie przez lokalnych rzemieślników i projektantów - wszystko po to, aby utrzymać niepowtarzalny charakter miejsca. Dopełnieniem wnętrz pokojów będzie polska porcelana z lat 1960-1980 oraz zachowane mosiężne okucia, jako element wystroju z przełomu wieków.

Raffles Europejski Warsaw – jeden z najbardziej oczekiwanych hoteli na świecie

Nowo powstający obiekt budzie ogromne zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Według amerykańskiego magazynu "Vogue" to jeden z najbardziej wyczekiwanych hoteli na świecie.

Nowy hotel Raffles Europejski Warsaw znajdzie się w miejscu przedwojennego Hotelu Europejskiego, który przez lata był uznawany za najlepszy w stolicy. Dużym atutem jest właśnie lokalizacja – w centrum Warszawy, w sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego.

W dniu otwarcia obiekt ma mieć wysoki 5,5-gwiazdkowy standard. Dzięki temu stanie się najbardziej luksusowym obiektem w Polsce.

- Jesteśmy dumni, że przywracamy Warszawie i Europie ten legendarny hotel. Raffles Europejski Warsaw ma nie tylko dawać możliwość odpoczynku podróżnym, ale także być otwartym miejscem spotkań warszawiaków, przechodniów i innych gości, którzy zapragną nas odwiedzić - zapowiada dyrektor generalny hotelu Thomas Guss, hotelarz w trzecim pokoleniu.

Luksusowy obiekt z długą tradycją

Pierwotnie Hotel Europejski, zaprojektowany przez Henryka Marconiego, został otwarty został pierwszy raz dla gości w 1857 roku. Po wojennych zniszczeniach właściciele rozpoczęli remont budynku, jednak w 1948 roku hotel zajęło Ministerstwo Obrony Narodowej i rozpoczęto remont z przeznaczeniem na Wyższą Szkołę Wojskową. W latach 60, budynek wrócił do pierwotnej funkcji jako hotel Orbisu, a następnie, w 2005 roku, trafił w ręce prawowitych przedwojennych właścicieli.

W 2012 roku obiekt trafił w ręce nowego inwestora, który chciał przywrócić dla Polaków luksusowy hotel niczym ten XIX wieku. W 2013 roku rozpoczęły się prace renowacyjne.

Źródło: rp.pl, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC