Zamknij

To będzie najdłuższe połączenie lotnicze w historii? Rekordowe 21 godzin w samolocie

Nina Czochara
07.05.2019 10:56
Qantas Airways
fot. Flickr

Linia lotnicza Qantas Airways chce uruchomić najdłuższe połączenie lotnicze na świecie. Podróż z Sydney do Londynu ma trwać rekordowe 21 godzin. Rejs może pojawić się w siatce połączeń już w 2022 roku.

Alan Joyce, szef linii Qantas Airways, zapewnił, że ich samoloty są gotowe do latania na tak długich dystansach. Do ustalenia pozostają jedynie szczegóły dotyczące konfiguracji foteli.

21 godzin lotu z Londynu do Sydney

Planowane rekordowe połączenia między Sydney a Londynem to jednak nie tylko kwestia odpowiednich maszyn, ale również godzin pracy załogi. 

- Nie mamy (prawnej) możliwości, by dzisiaj wydłużyć czas pracy, więc trzeba negocjować i uzyskać zgodę regulatora - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Alan Joyce. - Jeśli przekonamy urząd, to do końca tego roku możemy złożyć zamówienie na samoloty, które dotarłyby do nas w 2022 roku - dodał.

Piloci linii Qantas twierdzą, że tak długie loty oznaczają konieczność przeprowadzania dodatkowych badań członków załogi, szkoleń i zmian w uznawanym za wadliwy systemie sporządzania raportów o zmęczeniu.

- Zmiany technologiczne są oczywiście widoczne, ale fizjologiczna strona człowieka nie zmieniła się od czasu lotu braci Wright. Musimy zrozumieć wpływ lotów bardzo dalekiego zasięgu na zachowanie człowieka - powiedział Mark Sedgwick, szef związku pilotów AIPA. 

Linia Qantas Airways ma jednak doświadczenie w realizowaniu rejsów na długich trasach. Przewoźnik ma bowiem w ofercie 17-godzinne loty między Perth i Londynem z czterema pilotami na pokładzie.

Obecnie najdłuższy lot na świecie trwa prawie 19 godzin. Rekordowy rejs z Singapuru do Nowego Jorku jest realizowany przez linię Singapore Airlines 

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvn24.pl

___

RadioZET.pl/NC