Zamknij

To ma być najdłuższy lot w historii. Linie Qantas przeprowadzą testowe rejsy

Nina Czochara
23.08.2019 16:25
Samolot
fot. Pixabay

Australijskie linie lotnicze Qantas przeprowadzą kilka lotów testowych z Nowego Jorku i Londynu do Sydney, aby sprawdzić, jak na 20-godzinną podróż reaguje ludzkie ciało. W badaniu będą brać udział tylko pracownicy firmy - informuje przewoźnik.

Do testów wykorzystane zostaną samoloty Boeing 787-9 Dreamliner. Na pokład zabiorą 40 pasażerów i członków załogi. W trakcie lotu będą poddawani licznym badaniom lekarskim.

20 godzin bezpośredniego lotu

Australijskie linie Qantas chcą od 2022 roku uruchomić bezpośrednie połączenia z Sydney do Nowego Jorku i Londynu. Dyrektor generalny firmy, Alan Joyce, ocenia, że takie długie loty są dla branży ostatnią granicą. Wprowadzenie do oferty 20-godzinnych lotów nie jest jeszcze przesądzone. Quantas nadal nie podjął decyzji ws. zakupu nowych samolotów (Airbusa lub Boeinga), które będą mogły obsługiwać takie połączenia bez konieczności międzylądowania. Nie wiadomo też, jak pasażerowie będą reagować na tak długą podróż.

Joyce wcześniej informował, że linie zastanawiają się nad wyborem Boeingów z serii 777-8X lub Airbusów A350-900ULR i -1000ULR. Podczas wywiadu z Bloombergiem szef linii Quantas zapewnił, że ostatnie problemy Boeinga nie przekreśliły szans amerykańskiego koncernu na otrzymanie kontraktu.

Zobacz także

Najdłuższe połączenia świata

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze świata zajmuje prawie 19 godzin. Tyle trwają loty z USA do Singapuru na trasie o długości 15 344 km. Kolejne miejsca na liście zajmują: lot Qatar Airways z Auckland do katarskiej Dohy (17 godzin 50 minut, 14 535 km) oraz lot linii Qantas z  Perth do Londynu (17 godzin 25 minut, 14 449 km). Warto podkreślić, że czas trwania wyżej wymienionych lotów za każdym razem się różni i jest zależny od wiatrów, warunków pogodowych oraz modelu samolotu.

Zobacz także

Zobacz także

___

RadioZET.pl/PAP/NC