Zamknij

To najgorsze połączenia Ryanaira. W czołówce zestawienia polska trasa

Nina Czochara
02.07.2019 11:33
Samolot Ryanair
fot. Pixabay

Opóźnienia to powszechny problem tanich linii lotniczych. Jak pokazuje analiza brytyjskiego dziennika "The Telegraph", na niektórych trasach samoloty znacznie częściej się spóźniają. Dla przykładu tylko 1 na 20 lotów Ryanaira z East Midlands do hiszpańskiej Girony nie jest opóźniony czy odwołany – to zdecydowanie najgorsze statystyki w Europie. 

Brytyjski dziennik przeanalizował dane brytyjskiego urzędu lotniczego Civil Aviation Authority w okresie 12 miesięcy do końca lutego 2019 roku i ustalił, które połączenia z i do Wielkiej Brytanii notowały największe opóźnienia. W czołówce jest nawet polska trasa.

Ryanair: najgorsze trasy z Wielkiej Brytanii

Jak pokazały wyniki analizy różnych tras, zdecydowanie najgorsze było połączenie Ryanaira z East Midlands do lotniska Barcelona Girona (GRO) – w ciągu 12 miesięcy aż 95 procent lotów na tej trasie było opóźnionych lub odwołanych.

Na drugim miejscu niechlubnego zestawienia najbardziej opóźnionych połączeń znalazła się trasa Ryanaira do Polski – z Edynburga do Szczecina. Obecnie irlandzki przewoźnik nie lata już na tej trasie – operował na niej w okresie od maja do końca października 2018 roku. Kiedy jednak loty były dostępne, opóźnionych było aż 89 procent rejsów do Edynburga. Na trzecim miejscu pojawiło się połączenie z Londyn City na Mykonos (w Grecji) - 83 procent spóźnionych lotów.

Na szczęście Polacy mogą pochwalić się też jeden z połączeń. Trasa z Newcastle do Modlina jest wyjątkowo punktualna - na 50 lotów zanotowano tam tylko 1 opóźniony.

Zagłosuj

Czy Twój lot był kiedyś opóźniony lub odwołany?

Liczba głosów:

Zobacz także

Najbardziej opóźnione trasy z Wielkiej Brytanii [TOP 10]

 
Spóźnione trasy z Wielkiej Brytanii
fot. Telegraph

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: wp.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC