Zamknij

To najlepsze lotniska świata w 2019 roku. Zwycięski port ma basen i zjeżdżalnie

Nina Czochara
01.04.2019 12:51
Lotnisko w Singapurze
fot. Shutterstock

Portal Skytrax opublikował kolejny ranking najlepszych lotnisk na świecie w 2019 roku. Po raz siódmy zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.

Coroczne rankingi Skytrax powstają na podstawie opinii milionów pasażerów z ponad 100 krajów na świecie. W badaniu wzięło udział ponad 550 lotnisk, które oceniano pod kątem 39 parametrów usług i wydajności. Pytano m.in. o ogólny komfort, bezpieczeństwo, lokalizację łazienek, odprawy oraz umiejętności językowe personelu lotniska. Które lotniska okazały się najlepsze?

Lotnisko Changi w Singapurze najlepszym na świecie

Tytuł najlepszego lotniska świata zdobył port lotniczy w Singapurze. To 16. najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie — rocznie obsługuje ok. 62,2 mln pasażerów. 

Co sprawia, że singapurskie lotnisko jest tak wyjątkowe? Jego piękna architektura, czystość, sprawne działanie, luksusowe udogodnienia, zielone tereny oraz bogata oferta restauracji i atrakcji. Duże wrażenie na pasażerach robią zaprojektowane na poszczególnych terminalach i halach odlotów ogrody z kaktusami czy orchideami. 

Ponadto lotnisko Chiangi w Singapurze przygotowało dla podróżnych zjeżdżalnie, kino, a nawet basen z jacuzzi na dachu sąsiedniego hotelu. 

Przeczytaj także: To polskie lotnisko jest jednym z najbardziej punktualnych na świecie

Ranking 10 najlepszych lotniska świata w 2019 [LISTA]

Po raz kolejny Azja zdominowała czołówkę rankingu, zajmując sześć pierwszych miejsc. Dobrze wypadły również europejskie lotniska, zajęły siedem spośród 15 najlepszych pozycji rankingu. W pierwszej piętnastce nie pojawiło się ani jedno lotnisko z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Australii czy Afryki.

Oto 10 najlepszych lotnisk na świecie:

1.   Port lotniczy Singapur-Changi
2.   Port lotniczy Tokio-Haneda
3.   Port lotniczy Seul-Inczon
4.   Port lotniczy Doha
5.   Port lotniczy Hongkong
6.   Port lotniczy Chūbu
7.   Port lotniczy Monachium
8.   Port lotniczy Londyn-Heathrow
9.   Port lotniczy Narita
10. Port lotniczy Zurych-Kloten

Przeczytaj także:  Loty na Antarktydę atrakcją turystyczną? Chiny planują zbudować nowe lotnisko

Źródło: businessinsider.com.pl

___

RadioZET.pl/NC