Zamknij

To najpiękniejsze plaże na świecie. Nowy ranking FlightNetwork

Redakcja
29.11.2018 12:32
Najpiękniejsze plaże świata
fot. Shutterstock

Za najpiękniejszą plażę na świecie została uznana Navagio Beach na greckiej wyspie Zakynthos. Tak wynika z raportu przygotowanego przez FlightNetwork. Które plaże zostały jeszcze wyróżnione?

Ranking FlightNetwork powstał na podstawie opinii 600 ekspertów – dziennikarzy, redaktorów, blogerów i agentów zajmujących się turystyką. Na liście znajdują się plaże z Ameryki Środkowej i Południowej, Australii oraz Europy. 

Navagio Beach najpiękniejszą plażą na świecie

Numer jeden w zestawieniu jest plaża Navagio położona na greckiej wyspie Zakynthos. Miejsce to słynie z wraku statku wyrzuconego na brzeg w latach 80. XX wieku, stąd też inna nazwa plaży - Zatoka Wraku. Na piękno tego miejsca wpływają też krajobrazy wysokich, 300-metrowych klifów łamiących się w zakole, krystalicznie czyste Morza Jońskiego oraz plaża z jasnym piaskiem. Uwielbiana przez turystów Zatoka Wraku najlepiej prezentuje się z górującej nad nią skarpy. Plaża Navagio jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc na wyspie. Aby wykąpać wykąpać się przy wraku statku, trzeba wybrać się na plażę łódką z portu Porto Vromio. 

Zobacz także

Zakynthos - plaża Nawajo
fot. pixabay

Na 2. miejscu znalazła się plaża Whitehaven w Australii, która należy do najczęściej fotografowanych na świecie. Znajduje się na wyspie Whitsunday w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Piasek na plaży jest jednym z najbielszych na Ziemi. Co więcej, miejsce to wciąż zachowało dziewicze piękno i zdaje się umiejętnie bronić przed komercjalizacją.

Whitehaven beach Australia
fot. Shutterstock

Trzecie miejsce zajęła plaża El Nido lub Hidden Beach na wyspie Palawan na Filipinach. Plaża otoczona wysokimi klifami i bujnymi palmami, jest wysoko oceniana zarówno za nienaruszone piękno, jak i jasny piasek i jakość wody.  

El Nido - Filipiny
fot. Shutterstock

Zobacz także

10 najpiękniejszych plaż świata [LISTA]

1. Zatoka Wraku, Zakynthos (Grecja)
2. Whitehaven Beach (Australia)
3. Hidden Beach (Filipiny)
4. Praia do Sancho (Brazylia)
5. Tulum Beach (Meksyk)
6. Grace Bay (archipelag Turks i Caicos)
7. Seven Mile Beach (Kajmany)
8. Anse Source D’Argent (Seszele)
9. Maya Bay, Phi Phi (Tajlandia)
10. Varadero Beach (Kuba)

Pełna lista 50 najpiękniejszych plaż znajduje się na stronie FlightNetwork

Zobacz także

Źródło: dailymail.co.uk

___

RadioZET.pl/NC