Zamknij

To najpopularniejsza trasa PKP wśród Polaków. Dokąd jeździmy najchętniej?

Redakcja
17.08.2018 11:09
PKP Intercity
fot. Tomasz Kawka/East News

Podróże koleją cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków. W pierwszym półroczu 2018 roku tę formę podróżowania wybrało ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Jaką trasę wybieramy najchętniej? 

Dane dotyczące najpopularniejszych połączeń kolejowych zostały umieszczone na stronie internetowej PKP Intercity. 

Z Krakowa do Warszawy jeździmy najczęściej

W pierwszym półroczu tego roku najpopularniejszym połączeniem był przejazd z Krakowa do Warszawy - w taką podróż wybrało się ponad 1,2 mln pasażerów. Blisko 900 tys. podróżnych jechało pociągami PKP Intercity z Gdańska do Warszawy.

Inne popularne połączenia to relacje z Poznania i Białegostoku do Warszawy, a także z Warszawy do Wrocławia. Najczęściej wybieranymi przejazdami nieuwzględniającymi stolicy były relacje Poznań-Wrocław, Katowice-Wrocław oraz Poznań-Trójmiasto.

Największy wzrost liczby pasażerów PKP Intercity odnotowało na trasie Warszawa-Wrocław, wyniósł on 25% w stosunku do pierwszego półrocza 2017 roku 24% więcej podróżnych wybrało połączenie Katowice-Wrocław. Duży wzrost (11%) odnotowano także na trasie Białystok-Warszawa. 

ZOBACZ TAKŻE: Warszawa: co warto zobaczyć? Oto 10 największych atrakcji stolicy 

Zobacz także

Rodziny i seniorzy chętniej podróżują

W pierwszym półroczu 2018 roku z usług PKP Intercity skorzystało prawie 9% więcej rodzin z dziećmi. Największe wzrost liczby podróżujących zanotowano na trasie Warszawa-Wrocław (34%), Trójmiasto-Warszawa (26%) oraz Kraków-Warszawa (21%). 

Rónież seniorzy coraz chętniej wyruszają w kolejowe podróże po Polsce - ich liczba w pociągach PKP Intercity wzrosła w ciągu sześciu miesięcy o blisko 30%. Największy wzrost pasażerów w tej grupie przewoźnik odnotował na trasie Częstochowa-Warszawa (11%), Bydgoszcz-Warszawa (7%), Trójmiasto-Warszawa (6%).

Zobacz także

Źródło: PKP Intercity

___

RadioZET.pl/NC