Zamknij

To największy wodospad stworzony przez człowieka. Zbudowano go na...wieżowcu

Redakcja
01.08.2018 08:11
Wodospad na wieżowcu w Chinach
fot. AFP/East News

Chińczycy mają na swoim koncie wiele imponujących konstrukcji. Teraz do listy ich osiągnięć dołączył największy wodospad zbudowany przez człowieka. Co więcej, umieszczono na wieżowcu w centrum miasta.

Konstrukcja powstała w mieście Guiyang w południowo-zachodnich Chinach. Sztuczny wodospad stworzyła chińska firma Guizhou Ludiya Property Management Co. 

Największy na świecie sztuczny wodospad

Wodospad pokrywa jedną ze ścian wieżowca Liebian International Building. Ściana wody ma aż 108 metrów wysokości (a sam budynek mierzy 121 metrów). Ta niesamowita atrakcja znajduje się w centrum miasta, w dzielnicy biznesowej. 

Wodospad na wieżowcu
fot. AFP/East News

Utrzymanie sztucznego wodospadu jest jednak bardzo drogie. Pompowanie przez godzinę ogromnej ilości wody na taką wysokość kosztuje ok. 800 juanów, czyli ponad 400 zł. W związku z tym wodospad będzie uruchamiany jedynie okresowo, na kilkanaście minut.

Wodospad na wieżowcu
fot. AFP/East News

- Nasz budynek ma czteropiętrowy podziemny system odprowadzania i doprowadzania wody, z którego jest pompowana i poddawana recyklingowi - powiedział w rozmowie rzecznik prasowy firmy Cheng.

Budynek z wodospadem bardzo szybko stał się atrakcją turystyczną. Początkowo na jego widok zaskoczeni mieszkańcy dzwonili do mediów, aby poinformować o olbrzymim wycieku wody.

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC