Zamknij

To polskie lotnisko jest jednym z najbardziej punktualnych na świecie!

Redakcja
08.01.2018 12:30
To polskie lotnisko jest jednym z najbardziej punktualnych na świecie!
fot. Flickr

Najnowsze dane z rankingu OAG Punctuality League pokazują najbardziej punktualnych przewoźników i lotniska na świecie. W tym gronie znalazł się również port lotniczy w Gdańsku. 

Ranking OAG powstał na podstawie dokładnych danych pokazujących, którzy przewoźnicy i lotniska są najbardziej punktualne. A jak wiadomo, to jeden z ważniejszych składników udanej podróży dla pasażerów. 

Liga Punktualności OAG prezentuje procent wszystkich operacji lotniczych, realizowanych zgodnie z rozkładem. Odlot lub przylot uznaje się za punktualny tylko wtedy, jeśli dopuszczalne opóźnienie nie przekroczy 15 minut w stosunku do planowanej godziny. W klasyfikacji brane są również pod uwagę odwołane loty.

OAG
fot. OAG.com

W tym roku odnieśliśmy historyczny sukces. Jak pokazuje ranking, w kategorii najmniejszych lotnisk (obsługujących od 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie) na 10. miejscu znalazło się lotnisko w Gdańsku. Współczynnik punktualności portu lotniczego im. Lecha Wałęsy wyniósł ponad 85 proc.! Dla porównania Lotnisko Chopina w Warszawie w 2016 roku było w rankingu na 9. miejscu, a już rok później wypadło nawet z pierwszej dwudziestki.

A jak prezentuje się klasyfikacja najbardziej punktualnych linii lotniczych ogółem, bez podziału na kategorie? Pierwsze miejsce zajął łotewski przewoźnik – Air Baltic – ze współczynnikiem punktualności na poziomie 90,01 proc. W rankingu OAG Łotysze już od kilku lat plasują się w ścisłej czołówce zestawienia.

OAG
fot. OAG.com

Źródło: OMG.com

___

RadioZET.pl/NC