Zamknij

To polskie miasto uznano za jeden z najlepszych celów podróży na świecie!

Redakcja
16.01.2018 10:41
To polskie miasto uznano za jeden z najlepszych celów podróży na świecie!
fot. Pixabay

Międzynarodowy portal podróżniczy – TripAdvisor – opublikował listę dziesięciu najlepszych kierunków turystycznych na świecie, które zyskują popularność. Gdańsk znalazł się na piątym miejscu w zestawieniu!

"Top Destinations on the Rise" to ranking pokazujący, które miasta lub regiony najbardziej zyskują na popularności wśród użytkowników portalu TripAdvisor. Pozycja w tym zestawieniu zależy od rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników-internautów.

Gdańsk
fot. Pixabay

O wysokiej pozycji Gdańska zadecydowały recenzje oraz rekomendacje turystów i podróżników z całego świata. Oceniali oni atrakcyjność miasta, jego położenie oraz dostępne zabytki. Wśród najciekawszych miejsc, których nie można przegapić, wymieniono między innymi gdańską starówkę, Muzeum II Wojny Światowej orz Bazylikę Mariacką. W sumie wzięto pod uwagę aż 296 atrakcji turystycznych, z których każda została oceniona przez użytkowników portalu.

ZOBACZ TAKŻE: Gdańsk: co warto zobaczyć? 6 największych atrakcji 

TripAdvisor
fot. TripAdvisor

Poniżej przedstawiona jest lista miast, które znalazły się w pierwszej dziesiątce kierunków w rankingu "Top Destinations on the Rise”. To duże wyróżnienie dla Polski, również ze względu na fakt, że Gdańsk zajął pierwsze miejsce w Europie.

  1. Ishigaki, Japonia
  2. Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
  3. Nairobi, Kenia
  4. Halifax, Kanada
  5. Gdańsk, Polska
  6. San Jose, Kostaryka
  7. Ryga, Łotwa
  8. Rovinj, Chorwacja
  9. Nerja, Hiszpania
  10. Casablanca, Maroko

Warto przypomnieć, że rok temu stolica Pomorza zajęła trzecie miejsce w zestawieniu "European Best Destination 2017" (zaraz po Porto i Mediolanie). Wówczas o wyniku zdecydowało jednak głosowanie internautów - Gdańsk otrzymał prawie 47 tys. na niemal 425 tys. wszystkich oddanych głosów.

Zobacz także

Źródło: dziennikbaltycki.pl

___

RadioZET.pl/NC