Zamknij

Tornado wodne u wybrzeży Malezji. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy [WIDEO]

Nina Czochara
05.04.2019 09:30
Trąba wodna u wybrzeży wyspy Penang
fot. YouTube/screen

U wybrzeży malezyjskiej wyspy Penang niespodziewanie pojawiła się potężna trąba wodna, która zaczęła zmierzać w kierunku miasta George Town. Całą sytuację uwieczniono na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych. 

Mieszkańcy miasta George Town, położonego na malezyjskiej wyspie Penang, na początku kwietnia przeżyli chwile grozy. Nad wodami Morza Andamańskiego pojawiła się ogromna trąba wodna, która zaczęła zmierzać w kierunku wybrzeża.

Trąba wodna i silny wiatr na wyspie Penang

Niezwykle groźnie wyglądającemu zjawisku towarzyszył wiatr wiejący z prędkością 100 km/h. Żywioł powybijał szyby z okien apartamentowców, zrywał dachy i połamał wiele drzew. Łącznie zostało uszkodzonych około kilkudziesięciu budynków.

Trąba wodna wywołała ogromną panikę na ulicach George Town. Lokalne media opisywały, że wielu mieszkańców zaczęło uciekać w popłochu, krzycząc i próbując znaleźć dla siebie schronienie przed żywiołem. Na szczęście w wyniku tego zjawiska żadna z osób nie odniosła obrażeń. 

Trąba wodna lub też wodne tornada są raczej rzadkim zjawiskiem meteorologicznym. Powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste, a w początkowych fazach można je rozpoznać dzięki śladowi, jaki pozostawiają na powierzchni wody.

Przeczytaj także:

•  Tornado wodne u wybrzeży włoskiej wyspy [WIDEO]

•  Potężna lawina wdarła się do hotelu. Goście zostali ewakuowani [ZDJĘCIA]

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC