Zamknij

Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Do sieci trafiło niepokojące nagranie

26.04.2021 09:11
Trąba wodna
fot. Shutterstock

W niedzielę nad Zatoką Pucką zarejestrowano niezwykłe zjawisko. Nad popularnym akwenem pojawiła się trąba wodna. Świadkom zdarzenia udało się ją nagrać, a wideo podzielili się w internecie.

Ostatni weekend upłynął w Polsce pod znakiem chmur i niskiej temperatury. W wielu miejscach wiał też porywisty wiatr, który nie zachęcał do spacerów. Takie warunki jednak sprzyjały powstawaniu unikatowych i jednocześnie nieco niepokojących zjawisk.

Nad Zatoką Pucką w okolicach Rewy, która leży między Gdynią a Puckiem, pojawiła się trąba wodna. Była doskonale widoczna z brzegu i udało się zrobić jej zdjęcia, a także ją nagrać. Osoby, które miały okazję ją obserwować, podzieliły się materiałami z portalem Pomorski Alarm Pogodowy. Zobaczcie, jak wyglądało niewielkie tornado w tych okolicach.

Trąba wodna nad Zatoką Pucką. Do sieci trafiło niepokojące nagranie

W niedzielę wieczorem nad Zatoką Pucką uformowała się trąba wodna. Widziana była ona w okolicach Rewy, ale mogli podziwiać ją również mieszkańcy Gdyni. Zjawisko zostało zauważone po godz. 19 i można je było oglądać przez kilka minut. Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, świadkowie zdarzenia twierdzą, że "lejek" przemieszczał się nad wodą i nie dotarł do lądu.

To prawdopodobnie pierwsza trąba wodna w tym sezonie, ale na pewno nie ostatnia. Przypominamy, że to zjawisko meteorologiczne polega na formowaniu się pionowego wiru w kształcie leja nad powierzchnią wody. Połączony jest on z chmurą kłębiastą i często unosi wodę. Trąba wodna jest znacznie słabsza od tornada lądowego.

Na facebookowej stronie portalu Pomorski Alarm Pogody pojawiło się wiele zdjęć trąby wodnej wykonanych przez jej obserwatorów. Możemy tu także zobaczyć zjawisko w pełnej krasie na nieco niepokojącym nagraniu.

Chcielibyście spotkać taką na swojej drodze?

Źródło: Pomorski Alarm Pogodowy