Zamknij

Trąby wodne nad Morzem Bałtyckim. Zdjęcia obiegły już sieć! [FOTO]

Redakcja
14.08.2018 09:41
Trąba wodna nad Bałtykiem
fot. Twitter/WEATHER/METEO WORLD

To niecodzienne zjawisko pogodowe uchwycono na zdjęciu na południu Szwecji. Nad bałtyckim wybrzeżem pojawiły się jednocześnie trzy trąby wodne. 

To niezwykłe zjawisko pogodowe miało miejsce w pobliżu Karlskrony, popularnego wśród turystów miasta na południu Szwecji. Zdjęcia trzech trąb wodnych obiegło już świat.

Trąby wodne nad wybrzeżem bałtyckim

Zjawiskowe zdjęcie, na którym widać trzy trąby wodne, pojawiło się na Twitterze „WEATHER/METEO WORLD”, gdzie często publikowane są nietypowe zjawiska pogodowe. Wpis umieszczono na profilu zaledwie dwa dni temu, 12 sierpnia i od tej pory cieszy się dużą popularnością w sieci. 

Pod wpisami pojawiło się wiele komentarzy. Wielu użytkowników wyraziło podziw dla tego zjawiska: "super", "wyglądają jak z filmu science fiction", "czyżby zbliżał się koniec świata?". Część internautów wskazała jednak obawy, że wodne tornada to efekt zmian klimatycznych na całym świecie. „Nie ma już naturalnej pogody. To smutne” – napisał jeden z komentujących.

Jak powstaje trąba wodna? 

Trąba wodna, lub też wodne tornado, jest raczej rzadko występującym zjawiskiem meteorologicznym.  Powstają w wyniku formowania chmurzastego wiru w kształcie leja, który występuje nad powierzchnią wody. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste, a w początkowych fazach można je rozpoznać dzięki śladowi, jaki pozostawiają na powierzchni wody. Trąba wodna jest słabsza od swego lądowego odpowiednika.

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC