Zamknij

Tragedia na pokładzie Ryanaira. Zmarła 58-letnia pasażerka

Nina Czochara
23.05.2019 11:01
Ryanair
fot. Pixabay

Pochodząca z Wielkiej Brytanii pasażerka zmarła na pokładzie samolotu linii Ryanair. Do tragedii doszło jeszcze przed startem maszyny z lotniska na Majorce. 

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 22 maja, na pokładzie irlandzkich linii Ryanaira. Samolot miał planowo lecieć z portu lotniczego Palma de Mallorca do Edynburga (Szkocja). Jeszcze przed startem maszyny jedna z pasażerek źle się poczuła. Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe.

58-latka zmarła na pokładzie

Na pokładzie Ryanaira bardzo szybko pojawili się lekarze. Niestety, pomimo pomocy medycznej, 58-letniej kobiety nie udało się uratować. Kobieta zmarła jeszcze w samolocie. Po tym tragicznym zdarzeniu na lotnisko został wezwany lekarz sądowy wraz z funkcjonariuszami policji. 

Lot Ryanaira do Edynburga, który miał się planowo odbyć około południa, został opóźniony o około trzy godziny. W oficjalnym oświadczeniu irlandzkie linie potwierdziły, że ma to związek ze śmiercią jednej z osób znajdujących się na pokładzie.

- Ryanair przekazuje najgłębsze wyrazy współczucia pogrążonym w smutku i zapewnia wszelką niezbędną pomoc – czytamy w oświadczeniu linii.

Brytyjski dziennik "The Sun" podał, że zmarła kobieta pochodziła z Wielkiej Brytanii i w kolejnym tygodniu miała świętować swoje 59 urodziny. Dokładne przyczyny śmierci pasażerki zostaną ujawnione po zakończeniu sekcji zwłok.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: The Sun

___

RadioZET.pl/NC