Zamknij

Tragedia na pokładzie samolotu Qatar Airways. Zmarło niemowlę

Redakcja
27.09.2018 11:14
Qatar Airways
fot. Pixabay

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu Qatar Airways, które leciał do Indii. Lokalna policja i prokuratura zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności śmierci dziecka.

Jak podaje "Wprost", 11-miesięczny Arnava Varma podróżował z rodzicami samolotem linii Qatar Airways ze stolicy Kataru do Hajdarabad w Indiach. Tuż po starcie rodzice zauważyli, że ich dziecko ma poważne problemy z oddychaniem. Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia chłopca, załoga samolotu powiadomiła obsługę naziemną o konieczności zorganizowania pomocy medycznej.

Chłopca nie udało się uratować

 Pomoc udzielona chłopcu na pokładzie nie poprawiła niestety jego stanu zdrowia. Po wylądowaniu na lotnisku w Indiach, niemowlę zostało natychmiast przewiezione do najbliższego szpitala. Na pomoc było już jednak za późno. Medycy stwierdzili zgon chłopca, który miał nastąpić jeszcze w samolocie.

Lekarze podkreślali, że od momentu wystąpienia u dziecka problemów ze zdrowiem, do chwili przewiezienia go do szpitala w Indiach minęło ponad 3 godziny. Lokalna policja i prokuratura już zajmuje się wyjaśnieniem okoliczności śmierci dziecka. Śledczy zlecili już przeprowadzenie sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie bezpośrednich przyczyn śmierci niemowlęcia.

Przeczytaj także:

• Koszmar w samolocie. Pasażerowie krwawili z nosa i uszu z powodu niskiego ciśnienia

• O krok od tragedii. Pilot zapalił e-papierosa, po czym samolot zaczął pikować w dół

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC