Zamknij

Tragedia na pokładzie samolotu linii Wizzair. Kobieta zmarła w czasie lotu

Redakcja
20.12.2018 09:05
Wizzair samolot
fot. Pixabay

Piloci linii Wizzair podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu samolotu na lotnisku w Belgradzie. Powodem była śmierć jednej z pasażerek w czasie lotu z Kutaisi w Gruzji. 

Jak podaje „Wprost”, do tragicznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii Wizzair, który 17 grudnia wystartował z lotniska w Kutaisi i miał wylądować w Mediolanie. Jedna z pasażerek niedługo po wejściu na pokład źle się poczuła. Załoga samolotu miała udzielić kobiecie niezbędnej pomocy, ale jej stan się pogarszał. Wtedy podjęto decyzje o awaryjnym lądowaniu w Belgradzie. 

Pasażerka zmarła na pokładzie samolotu

Po wylądowaniu na pokładzie pojawili się lekarze, którzy stwierdzili śmierć pasażerki. Przedstawiciele linii lotniczych potwierdzili, że doszło do takiego zdarzenia i podkreślili, że w trosce o zachowanie prywatności nie są udostępniane żadne informacje na temat zmarłej.

„Wizzair żałuje, że pomimo natychmiastowej i profesjonalnej pomocy medycznej udzielonej przez załogę podczas lotu oraz przez lekarzy po wylądowaniu, pasażerki nie udało się uratować. Wizzair składa głębokie kondolencje rodzinie” – podano w oświadczeniu.

Z powodu awaryjnego lądowania w Belgradzie samolot Wizzair dotarł do Mediolanu z prawie 1,5-godzinnym opóźnieniem. 

Przeczytaj także:

• Tragedia na pokładzie samolotu Qatar Airways. Zmarło niemowlę

• Poród na pokładzie samolotu. Chłopiec przyszedł na świat 13 tys. metrów nad ziemią 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC