Zamknij

Tragiczna śmierć na pasie startowym w Moskwie. 25-latek potrącony przez samolot

Redakcja
21.11.2018 10:19
Lotnisko Moskwa
fot. Shutterstock

25-letni pasażer zginął na pasie startowym moskiewskiego lotniska. Do tragicznej śmierci doszło w wyniku potrącenia mężczyzny przez samolot linii Aeroflot lecący do Aten. 

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 20 listopada, na lotnisku Moskwa-Szeremietiewo. Jak poinformowały rosyjskie agencje prasowe, Boeing 737 podczas startu śmiertelnie potrącił mężczyznę, obywatela Armenii.

Ciało 25-latka znaleziono na pasie startowym

Władze lotniska poinformowały, że sprawdzają dokładne okoliczności wypadku po znalezieniu martwego ciała na pasie startowym lotniska. Jak potwierdzili rosyjscy śledczy, mężczyzna został potrącony przez podwozie samolotu pasażerskiego Aeroflot (Boeinga 737) lecącego do Aten.

Rosyjskie agencje prasowe podają, że 25-latek przeszedł przez bramki lotniska i zamiast wsiąść na pokład swojego samolotu lecącego do Erewan (stolicy Armenii), skierował się w stronę pasa startowego. "Tam samolot zadał mu śmiertelne obrażenia podczas startu" - poinformował rosyjski komitet śledczy na Twitterze. 

Agencje informacyjne Interfax podały również, że służby lotniskowe i policja dokonały inspekcji samolotu (który potrącił mężczyznę) po jego wylądowaniu w Atenach. Po dokładnym sprawdzeniu maszyny znaleziono "dziury" w kadłubie.

Przedstawiciele Aeroflot nie skomentowali dotąd całej sprawy. Poinformowali jednak na na swojej stronie internetowej, że 21 listopada liczba lotów została zmieniona, ponieważ jeden z trzech pasów startowych został zamknięty.

Przeczytaj także:

• Tragedia na pokładzie samolotu Qatar Airways. Zmarło niemowlę 

• Poważny wypadek na lotnisku. Stewardessa wypadła z samolotu 

Źródło: ma/wdb, themoscowtimes.com

___

RadioZET.pl/NC