Zamknij

Trasa rowerowa biegnąca przez środek jeziora. Ta atrakcja bije rekordy popularności

Nina Czochara
31.01.2020 12:20
Trasa rowerowa w Belgii
fot. YouTube/screen

Niesamowita ścieżka rowerowa powstała pośrodku jeziora w belgijskim parku Bokrijk. Trasa została wybrana przez dziennikarzy magazynu „Time" jako jedno ze stu najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Atrakcja cieszy się ogromną popularnością wśród turystów - w ciągu jednego roku ze ścieżki skorzystało ponad pół miliona rowerzystów. 

Cała prowincja Limburgia w północno-wschodniej Belgii jest prawdziwym rajem dla rowerzystów. W regionie stworzono ok. 2 tys. km tras rowerowych. Tutaj też znajduje się Park Bokrijk, w którym w 2006 roku powstała ścieżka biegnąca przez środek jeziora. 

Ścieżka rowerowa dzieli jezioro na dwie części

Trasa rowerowa "Cycling Through Water", jak nazwano tę niesamowitą atrakcję, ma około 200 metrów długości i 3 metry szerokości. Ścieżkę wyłożono specjalnymi antypoślizgowymi płytkami. Cała konstrukcja jest osadzona na palach, dzięki czemu betonowy korytarz nie hamuje przepływu wody w jeziorze. Dzięki tej unikalnej konstrukcji obserwowani z odległości rowerzyści wyglądają, jakby przejeżdżali przez wodę. 

Ścieżka powstała, aby zbliżyć turystów i mieszkańców do natury. Budowa szlaku rowerowego została połączona z projektami ochrony przyrody w okolicznych stawach. 

Zobacz także

Trasa rowerowa biegnąca przez belgijskie jezioro zyskała ogromną popularność wśród odwiedzających. Zaledwie rok po jej otwarciu skorzystało z niej ponad 500 tys. rowerzystów. W 2017 roku ścieżka została uznana za najpopularniejszą trasę rowerową w Belgii, a w 2018 roku tygodnik „Time" umieścił ją na liście 100 miejsc wartych odwiedzenia.

Zobacz także

ZOBACZ TAKŻE:

•  „Podniebna” wycieczka rowerowa. Atrakcja tylko dla odważnych

•  Ścieżka w koronach drzew w Krynicy-Zdroju: otwarcie, cennik, atrakcje

•  Bruksela na weekend. Zwiedzanie najciekawszych zabytków i atrakcji

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC