Zamknij

Travellers' Choice Awards 2021 rozdane. Na liście popularnych kierunków jedno miejsce z Polski

27.01.2021 09:23
Bali
fot. Shutterstock

Tripadvisor po raz kolejny opublikował ranking najpopularniejszych kierunków podróżniczych. Ranking Travellers' Choice Awards 2021 powstał na podstawie ocen użytkowników. Wśród miejsc wartych odwiedzenia znalazło się nawet jedno z Polski. Zobaczcie, kto jeszcze trafił na tę listę.

Co roku portal Tripadvisor publikuje ranking najpopularniejszych miejsc na świecie - powstaje on dzięki ocenom użytkowników serwisu. Na liście pojawiają się kierunki, które w ostatnich 12 miesiącach zyskały najbardziej pochlebne recenzje i najwięcej punktów.

Travellers' Choice Awards 2021 przyznane zostały licznym kierunkom w kilku kategoriach. W jednej z nich znalazło się nawet jedno polskie miasto! Który kraj zyskał tytuł najpopularniejszego? Jakie nowości pojawiły się w plebiscycie? Koniecznie sprawdźcie.

Travellers' Choice Awards 2021 rozdane. Na liście popularnych kierunków jedno miejsce z Polski

W tegorocznym prestiżowym plebiscycie serwisu Tripadvisor uwzględniono kilka kategorii. Wśród nich znalazły się: najpopularniejsze kierunki podróżnicze, najmodniejsze destynacje, miejsca zdobywające popularność, ale też plaże, linie lotnicze, hotele, atrakcje turystyczne, restauracje, parki narodowe i przeżycia. O tym, kto znalazł się w rankingu, decydowali wyłącznie użytkownicy portalu. Podczas wyłaniania zwycięzców, brano pod uwagę opinie zamieszczane na stronie internetowej od 1 grudnia 2019 roku to 31 grudnia 2020 roku.

Jesteście ciekawi, jakie miejsca zostały wyróżnione w zestawieniu w tym roku? Poniżej przedstawiamy ich listę z podziałem na poszczególne kategorie. Do każdej z nich trafiło po 25 punktów, ale my skupiamy się na najważniejszych dziesięciu. Zwróćcie koniecznie uwagę na kierunki, które zyskują popularność. Jednym ze zwycięzców w tej dziedzinie został... Wrocław! To dla nas kolejny powód do dumy. Zobaczcie, które miejsca warto odwiedzić, kiedy tylko sytuacja pandemiczna się unormuje.

Travellers' Choice Awards 2021 - popularne kierunki:

 1. Bali, Indonezja
 2. Londyn, Wielka Brytania
 3. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie
 4. Rzym, Włochy
 5. Paryż, Francja
 6. Hanoi, Wietnam
 7. Kreta, Grecja
 8. Bangkok, Tajlandia
 9. Barcelona, Hiszpania
 10. Stambuł, Turcja

Na tę listę trafiają faworyci, do których turyści udają się regularnie od lat. W poprzednim roku na szczycie królował Londyn, ale w ciągu ostatnich 12 miesięcy został zdetronizowany przez bajkową wyspę Bali.

Travellers' Choice Awards 2021 - kierunki na topie:

 1. Cabo San Lucas, Meksyk
 2. Korsyka, Francja
 3. Doha, Katar
 4. Sanya, Chiny
 5. Gatlinburg, Tennessee
 6. Queenstown, Nowa Zelandia
 7. Tulum, Meksyk
 8. Natal, Brazylia
 9. Kas, Turcja
 10. Gwadelupa

Powyżej możecie zobaczyć, jakie kierunki podróżnicze uznano za modne. Ta lista dynamicznie się zmienia i pokazuje tak naprawdę najgorętsze trendy wyjazdowe w danym okresie.

Travellers' Choice Awards 2021 - kierunki zdobywające popularność:

 1. Martynika
 2. Panama City Beach, Floryda
 3. Buzios, Brazylia
 4. Holbox Island
 5. St Ives, Wielka Brytania
 6. Mazatlan, Meksyk
 7. Colorado Springs, Kolorado
 8. Shoalhaven, Australia
 9. Wrocław, Polska
 10. Mudgee, Australia

W tej kategorii znalazły się miejsca, które zyskują popularność wśród podróżników. Są to "wschodzące gwiazdy", które warto będzie uwzględnić w swoich planach podróżniczych.

Przypominamy, że pełną listę nagrodzonych w ramach Travellers' Choice Awards 2021 znajdziecie w serwisie Tripadvisor. Tutaj też możecie przejrzeć miejsca, które znalazły się w pozostałych kategoriach.