Zamknij

Tropikalna wyspa na sprzedaż. W cenie luksusowa rezydencja z basenem

Redakcja
01.02.2019 10:04
Amazon Resort Island na sprzedaż
fot. Mediadrumimages/Media Drum/East News

Amazon Resort Island, położona w północnej Brazylii, trafiła na sprzedaż. Jej właścicielem można stać się za 850 tysięcy dolarów, czyli równowartość około 3 milionów złotych. W przeszłości wizytę na niej złożył między innymi były prezydent Francji.

Amazon Resort Island znajduje się w pobliżu miasta Manaus, w północnej Brazylii, nad jeziorem Mamori. Ci, którzy chcieli mieć własny skrawek "raju na ziemi", mogą mieć wyspę na własność. 

Prywatna, tropikalna wyspa? Tak, za 3 mln zł

Wyspa Amazon Resort Island ma blisko 11 hektarów i znajduje się na niej luksusowa rezydencja z 2004 roku, którą zaprojektował ją włoski architekt.

Budynek składa się z dwóch części podzielonych werandą. Pierwsza część składa się z dużego salonu, sypialni z prywatną łazienką, sypialni dla pokojówki z łazienką oraz pralni. W drugim domu na nowego właściciela czekają cztery sypialnie z łazienkami.

Do jego dyspozycji będzie również kuchnia, drewniany taras. W pobliżu domu znajduje się również basen o długości 12 metrów. Ponadto zamontowano 30-metrową antenę, która zapewnia sygnał internetowy i telefoniczny. Na wyspie znajduje się również drewniany pomost, przy którym cumują łodzie.

Amazon Resort Island
fot. Mediadrumimages/Media Drum/East News

Właścicielem wyspy można stać się za 850 tysięcy dolarów, czyli około 3 milionów złotych. Jak napisano w ogłoszeniu, wyspa pełniła ważną funkcję historyczną. Przez kilkadziesiąt lat w ubiegłym wieku na wyspie działał zakład, który produkował zapachy z drzewa różanego. Olejki były eksportowane do Francji.

Ze względu na jej znaczenie, wizytę na wyspie w 1975 roku złożył nawet francuski prezydent Giscard d'Estaing. Nowy właściciel nie powinien się nudzić, a jedną z największych atrakcji będzie z pewnością łowienie ryb. Niedawno otwarto także rezerwat Indian, który znajduje się nieopodal wyspy.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC