Zamknij

Trzecie samobójstwo na słynnej atrakcji turystycznej. Zamknięto "schody donikąd"

18.01.2021 10:59
Trzecie samobójstwo na słynnej atrakcji turystycznej. Zamknięto "schody donikąd"
fot. SHUTTERSTOCK

W pierwszej połowie stycznia miało miejsce trzecie już samobójstwo na słynnej atrakcji turystycznej, nowojorskiej wieży Vessel. W związku z tym zdecydowano się na zamknięcie "schodów donikąd". Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi ich ponowne otwarcie.

Wieża Vessel to jedna z bardziej znanych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. Została otwarta w 2019 roku po dwóch latach pracy. Ta futurystyczna budowla ma 45 m długości i składa się z 16 pięter, 2500 stopni oraz 80 tarasów widokowych, z których to roztacza się widok na miasto i rzekę Hudson. Można powiedzieć, że wieża przypomina ogromne, choć wybrakowane, naczynie. Niektórzy nazywają ją "schodami donikąd".

Kolejne samobójstwo na wieży Vessel. Atrakcję zamknięto

Niestety wieża, oprócz ciekawych turystów, zaczęła także przyciągać samobójców. 11 stycznia 21-letni Franklin Washington wyskoczył z wieży i poniósł śmierć. Było to już trzecie samobójstwo w tym miejscu w ciągu roku. Kilka tygodni wcześniej 22 grudnia zabiła się tam 24-letnia kobieta z Brooklynu. Pierwszą ofiarą natomiast był 19-letni mężczyzna. 

W związku z tym deweloper zdecydował się na czasowe zamknięcie słynnych "schodów donikąd". Obecnie firma współpracuje z psychiatrami oraz innymi ekspertami, by wdrożyć strategię, która zapobiegnie podobnym sytuacjom.

RadioZET.pl/Noizz.pl