Zamknij

Trzęsienie ziemi na Riwierze Tureckiej. Z hoteli ewakuowano turystów

Redakcja
13.09.2018 09:10
Antalya - Turcja
fot. Łukasz Kalinowski/East News

Poranne trzęsienie ziemi nawiedziło w środę region Antalyi w zachodniej Turcji. Choć niektórzy turyści mocno się wystraszyli, obyło się bez ofiar i zniszczeń.

Jak podało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), trzęsienie ziemi, które obudziło mieszkańców w zachodniej części Turcji w środę o 9.21 czasu lokalnego, miało siłę 5,2 w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się 103 km od Antalyi, 89 km od Finike i 72 km od Tekirova. Wstrząsy odczuwalne były też w cypryjskiej Nikozji.

Riwiera Turecka: ewakuowano turystów z hoteli

- Na razie nie ma żadnych doniesień o ofiarach. Ewakuowano turystów z kilku hoteli w okolicach Antalyi- informuje The Sun. 

Świadkowie opisują tę sytuację w różny sposób. - To były bardzo silne wstrząsy przez długi czas. Odczuwalne, jakby ktoś mną mocno postrząsał, budząc ze snu. Dość przerażające – skomentował na stronie EMSC turysta przebywający w kurorcie Kemer.

Inny turysta relacjonował: - Jesteśmy w hotelu w pobliżu Alanyi. Ewakuacja wszystkich gości trwała 3-4 minuty. Wokół basenu widać wodę. Z kolei osoba przebywająca w kurorcie Manavgat twierdziła, że wstrząsy były bardzo lekkie.

Świadek zdarzenia z Serik, czyli w odległości 93 km na północny zachód od epicentrum, pisał o silnych i długotrwałych wstrząsach, silniejszych niż poprzedniego dnia. - Wszystko drżało, okna i ściany – relacjonował.

Riwiera Turecka to region bardzo popularny wśród turystów. Miejscowe władze podały, że tylko w 2018 roku odwiedziło go już ponad 9,5 mln osób z całego świata.

Przeczytaj także:

• Trzęsienie ziemi w Japonii. Są ranni i ofiary śmiertelne

• Trzęsienie ziemi w Iranie. Co najmniej dwóch zabitych

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC