Zamknij

Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Ludzie uciekali ze swoich domów

19.02.2021 09:05
Trzęsienie ziemi
fot. AP/EAST NEWS

Irańskie media przekazały informację, że w środę w kraju miało miejsce trzęsienie ziemi. Zjawisko było tak intensywne, że ludzie uciekali ze swoich domów. Obecnie mówi się o przynajmniej 10 rannych.

W Iranie w ostatnich dniach doszło do kataklizmu, który zagroził wielu osobom. W środę region nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,4. Zjawisko wystąpiło w okolicach miasta Sisacht, które zamieszkuje ok. 6,5 tys. osób. Państwowe media podały informację, że do tej pory zarejestrowano przynajmniej 10 rannych. Bilans ten może wzrosnąć.

Trzęsienie ziemi w Iranie. Ludzie uciekali z domów

Niedawno pisaliśmy o tym, że w okolicach Chile w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin aż dwa razy zatrzęsła się ziemia. Spanikowani mieszkańcy nie wiedzieli, co robić, a władze niechcący wydały alarm przed możliwym tsunami.

Teraz do równie niebezpiecznego zdarzenia doszło na zachodzie Iranu. W odległości 7 km od miasta Sisacht, które znajduje się w ostanie Kohgiluje wa Bujerahmad, zarejestrowano trzęsienie ziemi o sile 5,4 w skali Richtera. Incydent miał miejsce w środę ok. godz. 21 czasu lokalnego.

Specjaliści z Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego podają, że epicentrum znajdowało się aż 30 km pod powierzchnią ziemi. Trzęsienie było mocno odczuwane przez osoby znajdujące się w tym rejonie. Nie powinno powodować dużych zniszczeń, ale mogło sprawić, że przedmioty pospadają z półek, a szyby w oknach popękają.

Mimo tego ludzie uciekali w popłochu ze swoich domów, a lokalne władze przekazały informację o przynajmniej 10 rannych osobach. Bilans ten może się zmienić.

Źródło: Volcano Discovery, TVN Meteo