Zamknij

Trzy wyspy w Europie bez koronawirusa. Nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań

Redakcja
02.04.2020 11:41
korfu
fot. pixabay

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Zamknięte granice wielu krajów, wstrzymane loty, apele o pozostanie w domach. Przypadki zachorowań na COVID-19 potwierdziły już wszystkie kraje europejskie. Są jednak takie miejsca na naszym kontynencie, które koronawirus "ominął". Na trzech greckich wyspach wciąż nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań. 

Na świecie pozostało już niewiele miejsc, do których nie dotarł koronawirus. Właśnie dlatego optymizmem napawa informacja, że w Europie wciąż znajdziemy kilka wysepek niedotkniętych pandemią. 

Greckie wyspy bez koronawirusa

"Szczęśliwymi" w tym czasie wyspami są Korfu, Santorini oraz Mykonos - nie odnotowano tam jak dotąd żadnych przypadków zakażenia koronawirusem. 

Jest też kilka innych miejsc, poza Europą, gdzie nie dotarł koronawirus. Są to na przykład Botswana (w Afryce) oraz wyspa Tuvalu w zachodniej Polinezji. 

Pandemia koronawirusa może narazić branżę turystyczną na gigantyczne straty. Jak wynika z szacunków Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) mowa tutaj o utracie wpływów sięgających nawet 50 miliardów dolarów. Najbardziej narażone na straty są regiony Azji i Pacyfiku, gdzie według prognoz, spadek przyjazdów turystów może wynieść do 12 procent.

ZOBACZ TAKŻE: 

• Koronawirus, ale inaczej. Tylko dobre wiadomości [NA ŻYWO]

• Zaskakujący efekt kwarantanny we Włoszech. Przejrzysta woda w kanałach Wenecji

• Słonie w Tajlandii po raz pierwszy od 44 lat nie noszą siedzeń. Pozytywny efekt pandemii

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

___

RadioZET.pl/The Sun/NC