Zamknij

Trzy miesiące darmowych wakacji we Włoszech? Władze chcą przyciągnąć nowych turystów

Redakcja
21.01.2019 12:36
Grottole
fot. Instagram/cyberviajes

Włoska miejscowość Grottole chce przyciągnąć nowych turystów. W tym celu uruchomiono specjalny program, dzięki któremu cztery osoby mogą spędzić za darmo trzy miesiące w urokliwym, włoskim miasteczku. Zapewniają nie tylko zakwaterowanie i "kieszonkowe", ale również lekcje włoskiego i kurs gotowania. 

Czy można spędzić trzy miesiące wakacji we Włoszech zupełnie za darmo? Okazuje się, że tak. Organizacja non profit "Wonder Grottole", zajmująca się m.in. rewitalizacją zabytkowego miasteczka, oraz znany portal Airbnb postanowili zachęcić turystów do odwiedzania miasteczka. Wpadli na pomysł, aby zaprosić cztery osoby na 3-miesięczne, bezpłatne wakacje. 

Darmowe wakacje we włoskiej Grottole 

Grottole to miejscowość na południu Włoch, w prowincji Matera. W 2016 r. zamieszkiwało ją 2186 osób. Od tego czasu miasto coraz bardziej się "kurczy" pod względem liczby mieszkańców. Władze zaniepokojone coraz mniejszą liczbą mieszkańców i odwiedzających, wymyśliły sposób na to, aby przyciągnąć nowe osoby. 

Organizacja "Wonder Grottole", we współpracy z popularnym serwisem Airbnb, stworzyli specjalny program. Zgodnie z założeniem 4 chętne osoby spędzą 3-miesięczne wakacje zupełnie za darmo. Za zakwaterowanie i dojazd zapłaci Airbnb. Serwis zapewni również po 900 euro na miesiąc na dodatkowe wydatki dla każdego z uczestników projektu.

Zobacz także

"Wakacyjni wolontariusze": jakie są wymagania?

Airbnb szuka osób, które są gotowe przenieść się do włoskiej Grottole od czerwca do sierpnia 2019 roku, mają ukończone 18 lat i znają język angielski. Wolontariusze muszą być również chętni do poznawania lokalnej kultury i atrakcji. "Szczęśliwcy" będą mogli również skorzystać z lekcji włoskiego, spotkań z miejscowymi rolnikami, którzy pokażą, w jaki sposób hoduje się zwierzęta według lokalnych tradycji, a także nauki gotowania włoskiej kuchni.

W jaki sposób można aplikować? Poprzez formularz zamieszony na stronie 

italiansabbatical.com

. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 lutego - spośród wielu aplikacji zostanie wybranych 30 kandydatów, z którymi prowadzone będą dalsze rozmowy podczas wideokonferencji. 29 marca zostaną wyłonione 4 osoby, które skorzystają z darmowego programu wakacji w Grottole. 

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC