Zamknij

Miasto w USA szuka mieszkańców. Oferuje 40 tys. zł za przeprowadzkę na rok

Nina Czochara
08.11.2019 11:59
Tulsa
fot. Flickr

George Kaiser, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, wymyślił zaskakujący sposób na przyciągnięcie nowych osób do swojego rodzinnego miasteczka Tulsa w USA. Jest gotów zapłacić wszystkim chętnym, którzy zdecydują się tam przeprowadzić, 10 tys. dolarów. Oferuje również darmowe miejsce do pracy zdalnej oraz mieszkanie w atrakcyjnej cenie w centrum miasta.

Pochodzący z Tulsy (w stanie Oklahoma) Oklahoma George Kaiser już 2018 roku uruchomił program Tulsa Remote zakładający przeprowadzkę do Tulsy za 10 tys. dolarów dla 250 osób. Do tej pory zgłosiło się 10 tys. chętnych z ponad 150 państw z całego świata - wyłoniono z tej grupy 100 chętnych. Organizatorzy akcji zapowiedzieli, że w 2020 roku planują znowu uruchomić nabór "nowych mieszkańców".

Tulsa: przeprowadzka do USA za 40 tys. zł

To ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy mają możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie. Na czym polega ten program? Fundacja George Kaisera ma wypłacić każdemu nowemu mieszkańcowi 10 tys. dol., czyli niecałe 40 tys. zł. Oferta skierowana jest do osób, które mają możliwość pracy zdalnej, kolejnym bonusem jest bowiem darmowa przestrzeń do pracy, np. w biurach coworkingowych. Kolejnymi atutami są możliwość wynajęcia mieszkania w korzystnej cenie w centrum Tulsy czy udział w spotkaniach lokalnej społeczności.

– Szukamy osób, które są podekscytowane dołączeniem do pracowniczej społeczności, aby uczynić Tulsę jednym z najlepszych amerykańskich miast – przekonuje Ken Levit, dyrektor wykonawczy George Kaiser Family Foundation. 

Zobacz także

Tulsa Remote: jakie warunki trzeba spełnić?

Aby móc skorzystać z programu "Tulsa Remote", trzeba mieć ukończone 18 lat, być gotowym do przeprowadzki w ciągu sześciu miesięcy i wyrazić chęć przeprowadzki do Tulsy na co najmniej rok. Chętni powinni być pełnoetatowymi pracownikami zdalnymi lub pracować na własny rachunek w innym stanie i mieć prawo do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Efekty programu "Tulsa Remote" już są widoczne. Okazuje się, że 12 uczestników tegorocznej edycji programu kupiło już domy w mieście, a niektórzy rozpoczęli działalność non-profit. Wierzymy, że jeśli zachęcimy ludzi do przyjazdu na rok, to oni zostaną dłużej - powiedział w rozmowie z CNN dyrektor wykonawczy programu, Aaron Bolzle.

Zobacz także

Źródło: CNN, Onet.pl, Wprost

___

RadioZET.pl/NC