Zamknij

Silne turbulencje w czasie lotu z Dubaju. 11 rannych pasażerów

Nina Czochara
08.10.2019 10:11
Emirates
fot. Pixabay

Jedenaścioro pasażerów zostało rannych po tym, jak samolot lecący z Dubaju do Australii wpadł w silne turbulencje - podał New York Post. Maszyna należała do linii Emirates. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie lotu z Dubaju do Auckland w Australii z międzylądowaniem na Bali. W pewnym momencie, gdy maszyna linii Emirates znajdowała się nad Singapurem, samolotem wstrząsnęły silne turbulencje. Pasażerowie przeżyli chwile grozy na pokładzie. 

Emirates: turbulencje w czasie lotu

W czasie turbulencji na pokładzie samolotu znajdowało się 326 pasażerów. Jedenaście osób wymagało pomocy medycznej w związku z odniesionymi obrażeniami. Dwoje pasażerów z poważniejszymi obrażeniami zostało przewiezionych do szpitala tuż po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku Denpasar Ngurah Rai Airport na Bali. Nie zostały podane inne, szczegółowe informacje na temat poszkodowanych podróżnych. 

Ostatecznie reszta pasażerów kontynuowała podróż do Auckland innym samolotem. Lot był opóźniony o kilka godzin. Maszyna, która wcześniej wpadła w turbulencje, pozostała na lotnisku w Bali i została poddana kontroli przez specjalistów. 

Przedstawiciele linii Emirates potwierdzili tę informację w oficjalnym komunikacie: "Lot Emirates (EK450) z Dubaju do Denpasar wpadł w strefę silnych turbulencji. Niektórzy pasażerowie odnieśli obrażenia, a osoby wymagające dalszego leczenia zostały przeniesione do szpitala. Zapewniamy niezbędne wsparcie wszystkim poszkodowanych podróżnym i załodze. Bezpieczeństwo pasażerów jest naszym priorytetem". 

ZOBACZ TAKŻE:

•  Niebezpieczne turbulencje w samolocie Air Canada. 37 rannych pasażerów

•  Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu. Awaryjne lądowanie na Malediwach

•  Wybuch opony w samolocie. Maszyna musiała zawrócić na lotnisko

Źródło: New York Post, Jakarta Post

___

RadioZET.pl/NC