Zamknij

Silne turbulencje w czasie lotu. Samolot zaczął nagle spadać, 14 rannych osób

Nina Czochara
23.08.2019 10:09
Samolot
fot. Pixabay

Samolot obsługiwany przez hiszpańską linię czarterową Evelop wpadł w silne turbulencje. Część podróżnych nie miało zapiętych pasów i wyrzuciło ich z siedzeń. Czternaście osób zostało rannych. 

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czasie rejsu z Mauritiusu do Madrytu. Na trasie lotu samolot hiszpańskiej linii wpadł w poważne turbulencje. Pasażerowie przeżyli prawdziwe chwile grozy. 

Samolot spadł nagle o 100 metrów

Choć turbulencje trwały zaledwie 15 sekund, w ich efekcie samolot spadł o 100 metrów - napisały linie Evelop w wydanym oświadczeniu. Przewoźnik dodał, że czternaście osób doznało obrażeń i zostało zabranych do lokalnych szpitali. Rzecznik Evelop powiedział, że wśród rannych były trzy stewardessy.

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, pasażerowie, którzy nie byli przypięci pasami, w momencie turbulencji zostali wyrzuceni z siedzeń. Kilka osób uderzyło głowami w sufit, odnosząc lekkich obrażeń.  - Zobaczyliśmy pasażerów, którzy wylecieli z siedzeń i przelecieli przez pokład - relacjonował jeden z podróżnych. 

Linia lotnicza Evelop poinformował, że wydała ostrzeżenie o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, zanim samolot wleciał w strefę turbulencji. Zgodnie z procedurami, samolot tuż po wylądowaniu w Madrycie, został dokładnie sprawdzony. 

ZOBACZ TAKŻE:

Panika na pokładzie. Silnik samolotu zaczął płonąć w powietrzu [WIDEO]

Turbulencje w samolocie. Stewardesa uderzyła głową w sufit, ranni pasażerowie

Dym na pokładzie samolotu British Airways. Konieczna była ewakuacja pasażerów

Źródło: www.news.com.au, rp.pl

___

RadioZET.pl/NC