Zamknij

Turbulencje w samolocie. Stewardesa uderzyła głową w sufit, ranni pasażerowie

Nina Czochara
18.06.2019 09:45
Turbulencje na pokładzie
fot. YouTube/screen

 Pasażerowie samolotu linii ALK Airlines przeżyli chwile grozy na pokładzie po tym, jak maszyna wpadła w gwałtowne turbulencje. Co najmniej 10 pasażerów trafiło później do szpitala. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie z tego zdarzenia.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czasie lotu z Kosowa do Szwajcarii. W pewnym momencie samolot linii ALK Airlines znalazł się w strefie silnych turbulencji. W chwili zdarzenia stewardesa szła z wózkiem, który zawierał przekąski oraz gorące napoje dla pasażerów.

Dramatyczne nagranie z pokładu [WIDEO]

Na krótkim filmie autorstwa jednej z pasażerek lotu można zobaczyć dokładny moment, w którym samolotem gwałtownie szarpnęło, wyrzucając ludzi i różne przedmioty w powietrze. Jedną z najciężej poszkodowanych w tym wydarzeniu była stewardesa. Gwałtowne zawirowania spowodowały, że kobieta uderzyła głową o sufit samolotu. Przewrócił się również wózek z napojami, którego zawartość oblała najbliżej siedzące osoby. Na nagraniu słychać krzyki pasażerów, pilota, który próbuje uspokoić ich przez interkom oraz modlącą się kobietę, na którą wylewa się woda.

Autorka materiału, Mirjeta Basha, powiedziała, że turbulencje zaczęły się 30 minut po starcie i trwały co najmniej pięć minut. - Ludzie zaczęli krzyczeć i płakać. Stewardessa wylądowała z wózkiem na suficie. Kubki latały wokół, niektóre parzyły gorącą wodą - opisywała.

Zagłosuj

Często latasz samolotem?

Liczba głosów:

Po wylądowaniu dziesięć osób odwieziono do szpitala, wśród nich z poparzeniami znalazł się mąż autorki nagrania. Jeden z odtransportowanych mężczyzn miał rozciętą głowę po uderzeniu w sufit. Siła szarpnięcia wyrwała też kilka foteli i zerwała pasy przytrzymujące podróżnych. 

Zobacz także:

• Chwile grozy w czasie turbulencji. 14 rannych pasażerów

• Wieczór panieński na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie oburzeni

• Turbulencje podczas lotu do Argentyny. Zdewastowany pokład i ranni pasażerowie 

Źródło: wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC