Zamknij

Paralotniarze zderzyli się w powietrzu i wpadli do morza. Do sieci trafiło wideo

26.10.2021 12:47
Turcja. Paralotniarze zderzyli się w powietrzu i wpadli do morza. Do sieci trafiło wideo
fot. SHUTTERSTOCK

Do tego niebezpiecznego incydentu doszło w tureckim kurorcie Oludeniz. Dwóch paralotniarzy zderzyło się ze sobą w powietrzu, a następnie z dużą prędkością spadło do morza. Do sieci trafiło nagranie ze zdarzenia.

Wypadek paralotniarzy miał miejsce w ubiegły weekend podczas 21. Międzynarodowego Festiwalu Gier Lotniczych. Wydarzenie odbywało się w południowo-zachodniej tureckiej prowincji Mugla, a dokładniej w turystycznym kurorcie Oludeniz.

Turcja. Paralotniarze zderzyli się w powietrzu i wpadli do morza

Na nagraniu widać dwóch paralotniarzy, którzy w pewnym momencie zderzyli się ze sobą w powietrzu. Wskutek tego incydentu ich paralotnie się splątały, co z kolei spowodowało, że z wysokości 20 metrów zaczęli spadać do morza. 

Mężczyźni natychmiast zostali przewiezieni do szpitala. Jak podaje portal tvn24.pl za agencją informacyjną Demiroren, jeden z nich, 42-latni pilot Cagdas Turkmen, jest w stanie krytycznym.

Ponadto podczas międzynarodowego festiwalu Air Games kontrolę nad paralotnią straciła także Ukrainka. Kobieta wpadła do wody, skąd wyciągnęła ją straż przybrzeżna. Zawodniczka została przewieziona do szpitala. Jej stan jest stabilny.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział około 2000 paralotniarzy i sportowców z 60 krajów.

Zobacz także:  Hiszpania wprowadza restrykcje dla turystów z Polski. Kolejne regiony na liście ryzyka

RadioZET.pl/tvn24.pl