Zamknij

Wakacje w Turcji i Tunezji już możliwe. Polska zniosła zakaz lotów do tych krajów

29.07.2020 11:06
Hurghada, Egipt
fot. Sutterstock

Turcja i Tunezja to od lat jedne z najpopularniejszych kierunków urlopowych Polaków. Od dzisiaj, 29 lipca, Polska zniosła zakaz lotów do tych krajów. Na liście otwartych dla polskich turystów kierunków ostatecznie nie znalazł się zapowiadany wcześniej Egipt.

Z powodu pandemii koronawirusa wiele osób musiało przełożyć swoje urlopowe plany. Dobra wiadomość jest jednak taka, że znów można planować wakacje w niezwykle popularnych i lubianych przez Polaków kierunkach – Turcji i Tunezji. 

Turcja i Tunezja. Loty z Polski możliwe od 29 lipca

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Weszło ono w życie od 29 lipca. Na liście krajów, do których można już latać z Polski, pojawiła się Turcja i Tunezja.

Biuro podróży TUI ogłosiło już, że w związku z przywróceniem pozwolenia na loty do Turcji są gotowi do ponownego uruchomienia sprzedaży [wycieczek do] tego kraju. "Planowany przez nas ponowny start operacji lotniczych do Turcji to 5 sierpnia” - podał touroperator cytowany przez "Rzeczpospolitą".

Zakazy lotów zniesiono również w stosunku do: Algierii, Maroka, Tajlandii, Nowej Zelandii, Białorusi, Rwandy, Urugwaju i Australii. Na liście ostatecznie nie znalazł się zapowiadany wcześniej Egipt.

Obecnie rząd pozwala na połączenia lotnicze z państwami Unii Europejskiej z wyłączeniem Szwecji, Portugalii, a także Czarnogóry i Luksemburga. 

Źródło: RadioZET.pl, BIP Rady Ministrów