Zamknij

Turyści pomylili Ateny. Chcieli dotrzeć do Grecji, trafili do... Włoch

Nina Czochara
12.04.2019 11:15
Atena Lucana
fot. Wikimedia Commons

To wydaje się spora pomyłka zagranicznych podróżników. Troje turystów z Kolumbii zamiast do Aten w Grecji trafiło do włoskiego miasteczka Atena Lucana. Tragikomedia zaczęła się, gdy w Neapolu turyści zobaczyli autobus jadący do miejscowości Atena i, niczego nieświadomi, wsiedli do środka.

Jak podano we włoskim dzienniku "Il Messagero", turyści już po wylądowaniu na lotnisku w Neapolu byli przekonani, że dolecieli do… stolicy Grecji. Założone 2400 lat temu miasteczko Atena Lucana ma wprawdzie greckie korzenie, ale tylko to tak naprawdę jedyne co łączy je z Grecją. Aby dojechać stamtąd do Aten, potrzeba co najmniej 18 godzin, a podróż obejmuje przeprawę promem.

Pomylili Ateny z miastem Atena Lucana we Włoszech

Troje turystów z Kolumbii, mężczyzna z narzeczoną i jej przyjaciółką, zamierzali dostać się do Aten, gdzie zarezerwowali hotel. Po wylądowaniu w Neapolu myśleli, że dolecieli we właściwe miejsce. Po wyjściu z lotniska doszli na pętlę autobusową, gdzie zobaczyli pojazd z tabliczką "Atena". Przekonani, że jadą pod Akropol, wsiedli do autobusu i mocno się zdziwili, gdy wylądowali w centrum uroczego miasteczka, które w żaden sposób nie przypominało greckiej metropolii. W taki sposób, zupełnie przypadkowo, znaleźli się w miasteczku Atena Lucana, w prowincji Salerno. 

Zobacz także

Dziwnym zachowaniem zagubionych turystów zainteresowało się dwóch mężczyzn. Początkowo mieli problem z komunikacją, ale kiedy Kolumbijczycy pokazali mapę greckiej stolicy stało się jasne, że nie dojechali tam, gdzie zamierzali. 

Kiedy udało się wyjaśnić trójce turystów, gdzie trafili, mężczyzna zamarł, jedna z kobiet niemal zemdlała, zanosząc się od płaczu, a druga dostała ataku śmiechu.

Kiedy turyści doszli do siebie, zostali odprowadzeni na dworzec autobusowy. Tam kupili bilety do Rzymu. Na miejscu czekała ich kolejna, nieprzyjemna niespodzianka. Okazało się, że za bilety lotnicze do Aten muszą zapłacić 700 euro. 

Zobacz także

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC