Zamknij

Ponad 9 tys. zł kary za zwiedzanie Rzymu. Turyści chcieli zobaczyć słynny zabytek

Redakcja
18.05.2020 09:28
Rzym
fot. Pixabay

Pochodzący z Niemiec turyści musieli zapłacić 2 tys. euro kary (ok. 9 tys. zł) za zorganizowanie sobie wycieczki po Rzymie. Niemiecka para przyjechała do Wiecznego Miasta w momencie, gdy Włochy są jeszcze zamknięte dla turystów, a co więcej, po przyjeździe kraju nie poddała się obowiązkowej kwarantannie wymaganej z chwilą przekroczenia granic. Teraz turyści są pod nadzorem władz sanitarnych. 

Rzymskie wakacje słono kosztowały parę z Niemiec, która przyjechała do stolicy Włoch w czasie, gdy w kraju nie wznowiono jeszcze ruchu turystycznego. 

Rzym. 2 tys. euro kary dla turystów

Agencja ADNKronos podała, że para została zatrzymana w samochodzie na ulicy Rzymu podczas rutynowej kontroli, jakiej poddawane są codziennie w czasie kwarantanny i restrykcji tysiące ludzi. Każdy (do niedzieli 17 maja włącznie) musiał wykazać uzasadniony powód przemieszczania się w wymaganym autocertyfikacie.

Policja ustaliła, że w samochodzie w centrum miasta nie siedzieli rzymianie, ale turyści z Niemiec, którzy jeździli bez ważnego powodu. Wyjaśnili, że jechali zobaczyć jeden z najsłynniejszych zabytków stolicy Włoch - Fontannę di Trevi. Co więcej, po przybyciu do Włoch nie zawiadomili władz o swoim przyjeździe (co także jest konieczne) i nie poddali się wymaganej 14-dniowej kwarantannie.

Oboje dostali po 1000 euro grzywny (łącznie równowartość ok. 9 tys. złotych) za złamanie przepisów wprowadzonych na czas epidemii. Turyści zostali też skierowani na przymusową kwarantannę, która będzie nadzorowana przez władze sanitarne.

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/PAP/NC