Zamknij

Turyści w Zakopanem zaskoczeni. Za wejście na Gubałówkę trzeba zapłacić

Redakcja
05.07.2018 09:55
Gubałówka
fot. Shutterstock

Planujesz wyjazd w polskie góry? Przygotuj się na dodatkową opłatę. Od teraz turyści, aby przejść popularną ścieżką prowadzącą na Gubałówkę, będą musieli zapłacić.

Opłata nie będzie popierana przez Tatrzański Park Narodowy, ale przez osoby prywatne, które wspólnie zdecydowały się założyć działalność gospodarczą i każdorazowo wystawiać rachunek za przejście przez ścieżkę. Mają do tego prawo, ponieważ trasa przebiega przez ich teren. 

- Pobieramy opłaty za przejście po naszym terenie, ponieważ tutaj nie ma wyznaczonego szlaku turystycznego. To jest tylko wydeptany skrót, natomiast czarny szlak na Gubałówkę prowadzi 300 metrów dalej przez ulicę Gładkie i dalej przez las – tłumaczyła w rozmowie z PAP Jadwiga Gąsienica-Byrcyn, jedna z właścicielek terenu.

Chcesz wejść na Gubałówkę? Musisz zapłacić

Ścieżka, za którą trzeba zapłacić, przebiega wzdłuż trasy kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę. Dokładnie przez trasę narciarską, którą zamknięto w 2006 r. z uwagi na protesty jednej z rodzin, których grunty przecinają słynną trasę. 

Informacje o opłacie umieszczone są na tablicy pod Gubałówką, tak by turyści nie poczuli się zaskoczeni przy punkcie poboru, który jest około 200 metrów od dolnej stacji kolejki na szczyt. 

Ile zapłacimy za wejście na Gubałówkę? Przejście ścieżką kosztuje 3 zł. Dla dzieci opłata jest o złotówkę niższa.

Chociaż opłata nie jest oczywiście wysoka, internauci nie kryją swojego oburzenia. "Wstyd! Pazerność nie zna granic" - komentuje jedna z osób na profilu zakopane.info na Facebooku. "Wyjątkowa chciwość ludzi, którzy żyją z turystyki. Aż dziw bierze" - pisze inna osoba.

Zobacz także

Źródło: wp.pl

___

RadioZET.pl/NC