Zamknij

Turyści zażądali od hotelu 5 tys. zł odszkodowania. W rezultacie sami musieli zapłacić

Redakcja
07.02.2018 11:52
Turyści zażądali od hotelu 5 tys. zł odszkodowania. W rezultacie sami musieli zapłacić
fot. Fotolia

To miała być niezapomniana podróż poślubna w Grecji. I zdecydowanie będzie. Młode małżeństwo z Poznania po powrocie z greckich wakacji domagało się od hotelu wysokiego odszkodowania związanego ze złym stanem łazienki. W rezultacie musieli zapłacić dodatkowe 1684 złotych… kosztów sądowych.

Jak podaje portal fly4free.pl, turyści z Poznania złożyli reklamację w biurze podróży tuż po powrocie z podróży poślubnej. Małżeństwo narzekało przede wszystkim na fatalny stan hotelowej łazienki.

Za co dokładnie turyści domagali się odszkodowania? Za wytartą baterię w łazience, szybko nagrzewającą się suszarkę do włosów, ciemne fugi i ubytek w kafelku. Oprócz tego w łazience, zamiast prysznica, była wanna z zasłoną wykonaną z ceraty. Ale to nie wszystko. Oburzenie wywołał także fakt, że deska sedesowa była wykonana z plastiku oraz że w pomieszczeniu pojawił się karaluch.

Turyści zażądali rekompensaty w wysokości 5 tys. złotych. Połowa tej kwoty miała pokryć różnicę w cenie hotelu o niższym standardzie od reklamowanego, a druga miało stanowić zadośćuczynienie strat moralnych. Ostatecznie cała sprawa trafiła do sądu w Poznaniu, który oddalił pozew małżeństwa.

Sąd uznał, że przetarte baterie w łazience czy ciemne fugi są wynikiem naturalnego zużycia materiału wynikającego m.in. z wieku hotelu. Oddalił także inne skargi ze strony małżeństwa.

Według sądu, klienci niezwłocznie po przybycie do hotelu powinni zawiadomić o usterkach rezydenta, a zrobili to krótko przed wyjazdem do Polski.

- Tak pasywna postawa i wyczekiwanie niemalże do końca pobytu narusza zasadę współdziałania z drugą stroną umowy w jej prawidłowym wykonaniu – odpowiednio wcześnie zgłoszone zarzuty pozwalają z jednej strony na interwencję organizatora wycieczki w celu usunięcia ewentualnych uchybień, a z drugiej strony umożliwiają potwierdzenie wiarygodności zarzutów uczestników imprezy – uznał sąd.

W wyniku postępowania sądowego turyści muszą pokryć jego koszty, czyli 1684 złotych. Małżeństwo musiało więc niestety zapłacić dużo więcej za swoją grecką podróż poślubną. 

Źródło: tur-info.pl, fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC