Zamknij

Turysta wybrał się w Tatry w adidasach. Musiał spędzić noc pod szczytem

Redakcja
21.05.2018 10:11
Rysy - Tatry Wysokie

Polski turysta wyruszył w Rysy w niedzielę po południu. Niestety nie był dobrze przygotowany na tę wyprawę, bowiem na najwyższy szczyt Polski wybrał się...w adidasach. Zalegający pod wierzchołkiem góry śnieg uniemożliwił mężczyźnie powrót ze szczytu. 

W mediach co jakiś czas pojawiają się informacje o niebezpiecznych sytuacjach w górach czy interwencjach TOPR. Pomimo tego, nieodpowiedzialnych turystów wędrujących po Tatrach wciąż nie brakuje. 

Polak wyruszył w Tatry w adidasach

Turysta wybrał się w Rysy po południu. Nie spodziewał się, że zalegający pod wierzchołkiem góry śnieg utrudni mu wędrówkę. Nieodpowiednie przygotowanie oraz niewłaściwe obuwie uniemożliwiło mu powrót, przez co mężczyzna utknął pod szczytem. O 23 Polak wezwał na pomoc TOPR. 

Ratownicy dotarli do turysty o 4 nad ranem, następnie z grani o świcie zabrał go śmigłowiec.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pijany turysta próbował wrócić do hotelu. Przez pomyłkę zdobył górski szczyt

TOPR przypomina o właściwym przygotowaniu do wędrówki

TOPR ostrzega, że w Tatrach Wysokich śnieg w godzinach porannych jest twardy i zmrożony, co może znacznie utrudniać górską wędrówkę. Jednocześnie przypomina, że do wypraw w Tatry niezbędne jest odpowiednie przygotowanie, sprzęt i obuwie oraz doświadczenie w uprawianiu turystyki zimowej. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wyruszyli w Tatry… w adidasach. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy

Źródło: onet.pl

___

RadioZET.pl/NC