Zamknij

Turystka utknęła w Tatrach. Musiała spędzić noc w śnieżnej jamie

Redakcja
31.01.2019 11:06
Tatry - Turnia
fot. Shutterstock

Kilkunastu ratowników TOPR-u wyruszyło po dwoje turystów, którzy utknęli w górach w trudnym terenie pomiędzy Świnicą a Zawratem. Mężczyźnie udało się razem z ratownikami zejść na dół, a kobieta dopiero nad ranem została zabrana przez śmigłowiec. Noc spędziła w wykopanej jamie śnieżnej.

Ratownicy TOPR późnym wieczorem otrzymali zgłoszenie od dwójki turystów, którzy utknęli na szlaku ze Świnicy na Zawrat.  Przebywający w rejonie Gąsienicowej Turni mężczyzna i kobieta stwierdzili, że nie są w stanie samodzielnie kontynuować wędrówki w głębokim śniegu i poprosili o pomoc.

Czekała na śmigłowiec w wykopanej jamie śnieżnej 

Na miejsce udało się kilkunastu ratowników, część od strony Zawratu, część od strony Świnicy. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że mężczyznę można było sprowadzić na dół, jednak kobieta nie miała na to sił. Postanowiono, że przeczeka noc z jednym z ratowników w wykopanej jamie śnieżnej. Nad ranem zostali ewakuowani śmigłowcem.

Warto przypomnieć, że odcinek szlaku pomiędzy Świnicą a Zawratem od kilku miesięcy jest zamknięty dla ruchu turystycznego z powodu obrywu skalnego i zagrożenia powtórnymi obrywami.

Przeczytaj także:

• Lawina w Tatrach. TOPR uratował pięć osób [NOWE FAKTY]

• Dwie turystki utknęły nad urwiskiem w Tatrach. Musiały spędzić tam noc 

Źródło: tatromaniak.pl

___

RadioZET.pl/NC