Zamknij

Turystki nie wpuszczono na wieżę Eiffla, bo... nie ma jednej nogi. "To utrudniałoby ewakuację"

Redakcja
02.10.2018 12:23
Turystki nie wpuszczono na wieżę Eiffla, bo... nie ma jednej nogi. "To utrudniałoby ewakuację"
fot. Instagram/roya.thedestroya

Pochodząca z Australii turystka, choć od urodzenia porusza się o kulach, ćwiczy breakdance i wykonuje akrobacje, nie została wpuszczona na wieżę Eiffla i do paryskich katakumb. Zdaniem pracowników, mogłaby stanowić "zagrożenie dla siebie i innych". 

Roya Hosini (pseudonim sceniczny to Roya the Destroya) urodziła się z jedną nogą. Niepełnosprawność nie stanowi dla niej jednak problemu. Dziewczyna trenuje gimnastykę oraz pracuje w roli artystki cyrkowej, tancerki i trenerki. Pomimo tego pracownicy francuskich atrakcji uznali, że nie powinna odwiedzać takich miejsc jak wieża Eiffla czy katakumby...

"To jakby ślepiec pilotował samolot"

W pracy i w życiu codziennym Hosini nie czuje swojej niepełnosprawności, ale dla pracowników dwóch paryskich atrakcji turystycznych brak nogi okazał się sporym problemem. 

"Nie może pani tutaj wejść z powodu niepełnosprawności" - miała usłyszeć Roya tuż przed katakumbami. Z kolei zwiedzanie przez nią wieży Eiffla "utrudniałoby innym ewakuację". Kobieta przyznała, że nigdy wcześniej nie doświadczyła czegoś podobnego. Zwłaszcza, że od dziecka interesował ją sport, a brak nogi nie stanowił problemu opanowaniu nawet breakdance'u.

Kiedy dopytywała, dlaczego naprawdę nie chcą jej wpuścić, usłyszała od jednego z pracowników: "to jakby ślepiec pilotował samolot". Roya opisała swoje doświadczenia w sieci, a temat bardzo szybko podjęły media na całym świecie - w tym przede wszystkim we Francji.

Na komentarz zdecydowali się też przedstawiciele obu atrakcji turystycznych. Przeprosili kobietę i stwierdzili, że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. 

- "Na pewno wyciągniemy konsekwencje i postaramy się, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji" - czytamy w jednym z oświadczeń.

Przeczytaj także: 

• Paryż walczy z Airbnb. Władze chcą całkowicie zakazać wynajmu mieszkań 

• MSZ ostrzega przed podróżą do tych krajów. Na liście m.in. trzy popularne w Europie

Źródło: gazeta.pl

___

RadioZET.pl/NC