Zamknij

Nowa moda na "turystykę więzienną". Można wykupić nocleg w celi... bez łóżka

Nina Czochara
07.11.2019 10:26
Więzienie
fot. Shutterstock

To kolejna zaskakująca atrakcja z kategorii "mrocznej turystyki". Można wykupić nocleg w celi największego więzienia w Indiach - Tihar w Delhi. Zamiast wygodnego hotelowego łóżka zapewniony jest kawałek podłogi, zamiast lokalnych specjałów – więzienna racja żywnościowa, a zamiast innych turystów – prawdziwi więźniowie. 

"Turystyka więzienna” pojawiła się już w kilku miejscach na świecie. Teraz przyszła kolej na stolicę Indii, Delhi, a dokładniej więzienie Tihar. Pomysłodawcy tej "mrocznej atrakcji" zapewniają, że turystom korzystającym z noclegu w celi z pewnością nie zabraknie wrażeń. Specjalnie dla turystów przygotowano jednak kilka osobnych cel. Nie znaczy to, że będą traktowani ze specjalnymi przywilejami.

Nocleg w więzieniu za 110 zł/noc

Wszyscy śmiałkowie, którzy zdecydują się spędzić noc w więzieniu, muszą dostosować się do panujących tam zasad. Całkowicie zakazane jest korzystanie z telefonów komórkowych, pobudka jest o 5 rano, a część dnia trzeba spędzić na wykonywaniu różnych prac. Warunki noclegowe też są "iście" więzienne. 

Za dobę spędzoną w więzieniu Tihar w Delhi trzeba zapłacić ok. 110 zł (2000 INR). W cenie wliczono specjalne więzienne ubranie i miejsce w celi z łazienką. Trzeba się jednak przygotować na spanie na podłodze, bo w wyposażeniu nie ma żadnych łóżek. Turyści będą też mieć kontakt z prawdziwymi osadzonymi, ale tylko tymi, którzy dobrze się sprawują. 

- Turyści muszą spać na podłodze, wstawać wcześnie rano, gotować, sprzątać pomieszczenia, brać udział w zajęciach takich jak joga czy medytacja - wyjaśnia państwowy urzędnik cytowany przez India Today.

Zobacz także

Wcześniej podobną ofertę noclegu zaproponowało istniejące od ponad 200 lat więzienie Telanganas – również w Indiach. Tutaj nocleg kosztuje jedynie 26 zł (500 INR), ale nie ma możliwości kontaktu z innymi więźniami. Co ciekawe, każdy, kto chciałby opuścić obiekt przed ustalonym 24-godzinnym okresem „kary”, będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 52 zł (1000 INR ).

ZOBACZ TAKŻE:

• Podróże z dreszczykiem. Oto 6 najbardziej mrocznych atrakcji turystycznych

• Czarnobyl otwiera nowe trasy dla turystów. "5 minut zwiedzania i specjalne kombinezony"

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC