Zamknij

Turystyka zatrzymana na plaży przez policję. Powodem... zbyt skąpy strój

Nina Czochara
15.10.2019 11:33
Filipiny
fot. Pixabay

Pochodząca z Tajwanu turystka została zatrzymana przez policję na jeden z plaż filipińskiej wyspy Boracay. Kobietę ukarano grzywną za zbyt skąpy strój. - Turyści powinni szanować naszą kulturę i tradycję – wyjaśnił szef lokalnej policji na Filipinach. 

Lokalna policja na Filipinach otrzymała skargi od mieszkańców, udokumentowane licznymi zdjęciami ubioru tajwańskiej turystki. Jak się okazało, 26-letnia kobieta nosiła bardzo skąpe bikini składające się niemal z pojedynczego, cienkiego paska materiału. W takim "stroju" turystka pojawiła się dwukrotnie na plaży na filipińskiej wyspie Boracay, wywołując oburzenie wśród wielu osób. 

Turysta ukarana grzywną za zbyt skąpy strój

Jak podaje CNN, 26-latce towarzyszył jej chłopak. Wcześniej obsługa hotelowa zwróciła uwagę parze, że strój kobiety jest nieodpowiedni. Turystka miała wtedy odpowiedzieć, że to jest "forma sztuki i wyrażenia siebie".

W końcu 26-latka została zatrzymana na plaży przez funkcjonariuszy policji. Szef miejscowej policji przyznał, że otrzymali bardzo wiele skarg związanych ze skąpym i prowokującym strojem. Ostatecznie kobieta z powodu swojego niewłaściwego stroju została ukarana mandatem w wysokości 2500 filipińskich peso (około 200 zł). Funkcjonariusze ostrzegli, że dopóki nie zapłaci grzywny, nie będzie mogła wejść na pokład samolotu, którym miała wrócić do swojego kraju.

- W naszym kraju jest nie do przyjęcia. Turyści powinni szanować naszą kulturę i tradycję - powiedział szef policji na wyspie Boracay. 

Wyspa Boracy była przez pół roku zamknięta dla turystów. Miejsce to odwiedzało rocznie około o 2 mln turystów, co przyczyniło się również do powstawania coraz większej liczby hoteli. Wpłynęło to jednak bardzo negatywnie na stan środowiska na wyspie, która zaczęła przypominać "wysypisko śmieci". Po ponownym otwarciu wyspy obowiązują tam liczne ograniczenia, m.in. zakaz organizowania hucznych imprez i zabaw na plaży, zakaz spożywania alkoholu i palenia papierosów w miejscach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

• Pasażerka wyrzucona z samolotu easyJet. Powodem niewłaściwy ubiór i zachowanie kobiety

• Turystka zakopała na plaży pieluchę. Teraz poszukuje jej policja na Filipinach

Źródło: CNN, Wprost.pl

___

RadioZET.pl/NC